صفحه اصلی | اخبار | سیاسی | پژوهشی | پرورشی | اجتماعی | نیروی انسانی | تربیت بدنی | حلقه های صالحین | پایگاه های بسیج | تصاویر | بخش نامه ها | کلام آسمانیان | استفتائات | بصیرت

 

از سوی کانون بسیج فرهنگیان شهید بهشتی نتایج مسابقات دوازدهمین جشنواره علمی وپژوهشی

بسیج  فرهنگیان به شرح پیوست اعلام شد.

 
 زیارات اربعین

سه روایت و گزارش در موضوع اربعین حسین بن علی آمده است:

زیارت اول روایت حسن عسکری: «علامات المؤمنین خمس: صلاةُ الإحدی و الخمسین، و زیارةُ الاربعین، والتـَختم فی الیَمین، و تـَعفیرُ الجبین، و الجهر بِبِسم الله الرحمن الرحیم: علامات مؤمن پنج چیز است: اقامه پنجاه و یک رکعت نماز در شبانه روز (هفده رکعت واجب و سی و چهار رکعت نافله)، زیارت اربعین، انگشتر به دست راست کردن، جبین را در سجده بر خاک گذاشتن، در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.»
از سوی کانون بسیج فرهنگیان شهید بهشتی محورهای یازدهمین جشنواره علمی وپژوهشی فرهنگیان بسیجی به شرح ذیل اعلام گردید لذا توصیه می گردد همکاران بسیجی در این جشنواره که در سه سطح ( ناحیه ای ، استانی ، کشوری ) برگزار می گردد شرکت فعال داشته باشند .
به نام خداوند بخشنده مهربان

فرهنگ و اقتصاد در تمدن اسلامی     به قلم برادر بسیجی حجت شریفی 

امسال رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و ولی امر مسلمین سال را به نام سال « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی ومدیریت جهادی» اعلام فرمودند. بنابراین برآحاد افراد جامعه ی ماست تا بر اساس تکلیف شرعی و ملی خود در این امر مهم احساس وظیفه نموده، و برای حل مشکلات و پیشرفت مسائل کشور اندیشه کنند. جهاد و تلاش در امور مختلف هم وظیفه ی همه ی ماست و هم عزم و اراده و تلاش ملی می خواهد. لازم است هر فرد به اندازه توان خود تلاش کند، نه کمتر بلکه بیشتر از آن. « قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود ». هر فرد ما لازم است تمام موارد اعم از جزئی وکلی از محیط خانه و خانواده شروع کنیم، و با گذر از محله ی کوچک و محل کار و مسئولیت خود در راستای اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی تلاش کنیم. مدام شعار ندهیم مسئولین چه کردند یا چه نکردند، یک بار هم که شده بگوییم ما چه کردیم. البته مسئولین هم باید آستین همت بالا بزنند و پیوسته نگویند ما در بحران خوشک سالی هستیم، بیش از این باید همت و تلاش کنند، در واقع باید جهاد کنند. قصد من بررسی منابع مالی نیست، واصلاً کار من هم نیست اما اگر به منابع مالی هم نگاه گذرایی داشته باشیم، وضعیت ما از همیشه بهتر است. مالیاتهای بالا قیمت انرژی بالا، فروش نفت دو برابر و قیمت آن بیش از گذشته است. بنابر این مسئولین و دولت نیز شعار خوشک سالی را کنار بگذارند و بر تلاش خود بیفزایند و جهادی عمل کنند. ملت و دولت دست در دست هم نهاده و با عزم بسیجی خود این بحران راحل کنیم. بار دیگر مطمئن باشیم که دست خدا با جماعت است. « یَدُاللّهَ فُوقَ اَیدِیکُم»  

اسلام و بحرانها

تاریخ پرفراز و نشیب اسلام و کشور اسلامی ما پر است از توطئه ها و مشکلاتی که از جانب بیگانگان و یا به طور طبیعی برایش بوجود آمده است. گواه این مطلب اولین سالهای بعثت رسول الله (صلوات الله علیه وآله) و تحریم همه جانبه ی جامعه ی کوچک و نوبنیاد اسلام، بویژه تحریم اقتصادی توسط مشرکین مکه در سخترین شرایط. خوب است توجه داشته باشیم چنانکه رهبر فرزانه ی انقلاب(در جمع مردم قم) فرمودند:« {دشمنان} خیال می کنند ما امروز در شرایط شعب ابی طالبیم اینجور نیست، ما امروز در شرایط شعب ابی طالب نیستیم، ما در شرایط بدر و حنینیم». از طرفی دیگر ما آن جامعه ی کوچک و ضعیف به لحاظ اقتصادی و با دست خالی در شعب ابی طالب نیستیم. ما ملت بزرگ ایران اسلامی در کشور پهناور و ثروتمند و دارای ذخائر گوناگون به ویژه ذخیره مهم نیروی مومن انسانی هستیم. ما ملتی هستیم که جوانانش با دست خالی انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروی از امام خمینی «رحمه الله علیه» به پیروزی رساندند، و مهمتر از آن هشت سال  دفاع مقدس را با دست خالی و در مقابل استکبار جهانی با وجود تمام تحریمها با پیروزی و سربلندی و افتخار پشت سر گذاشتیم. فراموش نکنیم ما در شرایط بدر و حنینیم، در شرایط خوب و بی نیاز از تحریم کنندگان هستیم. لکن عزم ملی می خواهد و مدیریت جهادی. یک یا علی دیگر می خواهد و به فرمان علی زمان یا علی مدد.   

مدیریت در بحران

در برخورد با مسائل و مشکلات هرچند کوچک باشند، حرکت و تلاش می خواهد، و هر اندازه موضوع مهمتر و گسترده تر باشد عزم و همتی قویتر می طلبد. در محاصره مسلمین در شعب ابی طالب علاوه بر موارد معنوی ایمان مسلمانان و توکل آنان به خداوند و آخرت، که منجر به غلبه ی آنان بر تحریم و شکسته شدن محاصره ی مشرکین شد، دو ویژگی دیگر نیز در این پیروزی نقش مهمی داشتند: یکی همبستگی و ایثار مسلمانان و دیگری مدیریت درست رسول الله(صل الله علیه وآله) که اکنون بکار گیری این دو مورد نیاز جامعه ی ما هستند. در این سه دهه ی انقلاب به ما ثابت شده است که هرجا آموزه های دینی به کمک پیشرفتهای جدید آمده اند به بهترین شکل ممکن حل مشکل نموده و یا پیشرفت قابل توجه و تحسین برانگیز بوده است. و این امر همیشه ما را نیازمند بکار گیری آموزه های دینی و بازگشت و استفاده از فرهنگ و تمدن و  پیشینه دینی کشور خود می کند. چنانکه سردبیر محترم فصلنامه ی« علمی تخصصی تاریخ اسلام» آقای دکتر حسین مفتخری به این موضوع اشاره فرموده اند:« از آنجا که مقوله فرهنگ، امری پویا ومستمر است، شناخت وضعیت فعلی آن منوط به آگاهی و پیشینه و سیر تاریخی آن خواهد بود؛ که هر شناختی از گذشته، پیش زمینه ای برای گذر [بهتر] به آینده است، چرا که نیمی از انسان در گذشته است و نیم دیگرش در آینده.
به همین دلیل، تعمق و باز نگری دوباره به هویت فرهنگی، نه برای تفاخر و تجلیل بیهوده از باورهای کهن و درجازدن و توقف در آن،بلکه برای ریشه یابی عناصر سازنده ِی فرهنگ امروز ما ضروری است.    
نمونه زنده و عینی دیگر،  مردم ایران خوب می دانند که کشور اسلامی ما بیش از سی سال است در محاصره ی اقتصادی بسر می برد، و این حربه ی دشمن چیز تازه ای نیست. استحضار دارید با شروع انقلاب نو پای اسلامی و جنگی تمام عیار که بر ما تحمیل نمودند، با وجود مشکلات فراوان در نهایت ضعف اقتصادی با پیروی از امام امت خمینی «رحمه الله علیه» و تأسی به آموزهای دینی و اهل بیت( علیه السلام ) توانستیم بر بیشترمشکلات فائق آییم. فراموشمان نشود امام امت فرمودند:« در محاصره ی اقتصادی ما فرزند رمضان هسیم» این سخن امام ابعاد مختلف دارد که بر ماست تا در جنبه های مختلف آن اندیشیده و آن را در متن زندگی و بسترهای جامعه پیاده کنیم. منظور امام نه این است که ما سنگ بر شکم ببندیم و روزگار به ریاضت سپری کنیم. فرزند رمضان بودن یعنی خود سازی و خود باوری در زندگی، یعنی داشتن برانامه در زندگی، یعنی نهایت تلاش همه جانبه. رمضانی بودن یعنی هر کاری را به اندازه و قدر آن انجام دادن. هرکاری را سر وقت خود انجام دادن. به اندازه خواب و استراحت کردن، عبادت به اندازه، کار و تلاش و خوراک و پوشاک همه و همه به اندازه ی لازم. اگر این گونه شد، می شود از تو حرکت از خدا برکت، می شود از تو یک قدم از خداوند سبحان ده قدم. آنگاه می شود یَدُاللهَ فَوقَ اَیدِیِهم، و می شود لَیلَة القَدِر خَیرُ ِمن اَلفِ شَهر.
باید تلاش کنیم در تمام ابعاد، خودسازی کنیم، فرهنگ سازی کنیم تا جامعه سازی پیش آید. با نشستن و مدام انتقاد بیجا کردن کاری از پیش نمی رود. لازم است چنانکه رهبر فرزانه انقلاب فرمودند به آنچه داریم اتکا کنیم، به ذخائرمان، به سرزمینمان به روی زمین و زیر زمین و به علوم دانشمندانمان و آنچه بومی سازی کرده اند. مهمتر از همه باید به حفظ آنچه داریم کوشا باشیم خصوصاً دولت باید این موضوع را دقت کند و متوجه باشد. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند هیچ کس نمی تواند سر داشته های این کشور که دستاورد خون بیش از سیصد هزار شهید ماست معامله کند ویا قدمی عقب نشینی کند.

مجاهد میخواهد تا جهادکند

 

همیشه رهنمودهای امام و رهبری به موقع، کارگشا و چاره ساز بوده و هست، مگر اینکه ما کوتاهی کرده باشیم. بنابر این شایسته است ملت فهیم و انقلابی ایران، این بار جدیتر و فعالتر از قبل با عزمی راسخ و تلاشی مضاعف قدم پیش بگذارند، وتمامی عرصه ها را تبدیل به میدان جهاد نمایند. از خانه این میدان کوچک و کارساز شروع کنیم، با پرهیز از اصراف، با خوب مصرف کردن، با تلاش جدی در محل کار  خصوصی و دولتی ، با جلوگیر از بالا رفتن قیمتها در مغازه ی کوچک و یا بزرگی که در اختیار داریم. با وجود اینکه وظیفه ی دولت در این خصوص دوچندان است، مدام نگوییم دولت باید معجزه کند، دولت باید بسازد، دولت باید ارزان کند، نه! از خودمان مایه بگذاریم، همیشه معجزه و انجام کار خارق العاده به دست ملت است. کوشش و همت همه جانبه میخواهد که مردم خوب ما دارند. در اقتصاد مقاومتی اگر بخواهیم به موفقیت و هدف نهایی و خود اتکایی کامل برسیم، معطل ماندن یک وجب زمین معنی ندارد، بیکاری جوان و غیر جوانی که توان کار دارند بیهوده و بی معنی است. من و تو باید فکرمان، نیرویمان، سرمایه و سر زمینمان و آنچه راکه داریم بکار بگیریم. دولت هم باید در این زمینه تا می تواند مردم و بویژه جوانان را کمک کند. با هر روز سمینار گرفتن و مصاحبه کردن تنها کار پیش نمی رود. رهبر عزیزتر از جانم تعبیر به جهاد کرده اند، جهاد ویژگیهای خاص خود را دارد. از جمله: جهد و کوشش میخواهد، یعنی نهایت تلاش را می خواهد. دوم اینکه جهاد را از خود باید شروع کنیم، از خود مایه بگذاریم، سوم اینکه باید با همه ی آنچه داریم به میدان بیاییم. چهارم اینکه جهاد ایثار میخواهد، ایثار دو قسم است؛ خوبیها را برای همنوعان خواستن یک نوع ایثار است، و نوع دیگر سختی ها را به جان خریدن نوع دیگرایثار است، قدم در عرصه ی مشکلات نهادن به خاطر دیگران. بیشتر مجاهدت کردن و کمتر استفاده بردن ایثار است. عمل بسیجی میخواهد، بسیج اقشار و توده ی ملت را میخواهد. مجاهد میخواهد تا جهاد کند. اگر تحقق اهداف بالا میخواهیم باید با تمام وجود به میدان بیاییم و ذوب فرمان ولی امر شویم. یا الله، بسم الله. 

باسمه تعالی

 

 

پیامبر اکرم (ص): با پدران خود نیکی کنید تا فرزندانتان با شما نیکی کنند.

 

شماره داخلی : ۲۵۳۲/۰/15496
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۲/۱۱

 

به واحدهاي آموزشي:ارسال گردد                                 شماره جلسه70ردیف4به تاریخ 11 /12 / 1392
سطوح اجرايي: مدیریت ناحیه/معاونت/مدارس                                   مستندسازی شد

 

 

به:واحدهای آموزشی،مجتمع های آموزشی وپرورشی،کانون ها،سالن های ورزشی و دوایر داخلی

 

موضوع: نتایج مسابقه دهمین جشنواره علمی وپژوهشی بسیجیان فرهنگی

سلام علیکم


بااحترام وصلوات برحضرت محمد(صلی الله علیه وآله )وآل مطهرش،ضمن تقدیر وتشکر ازهمکاران گرامی که درمسابقه دهمین 

جشنواره علمی وپژوهشی بسیجیان فرهنگی شرکت نموده اند، بدینوسیله نتیجه مسابقه مذکوربه شرح جدول ذیل جهت اطلاع اعلام 

می گردد.مقتضی است مدیران محترم مراتب رابه اطلاع همکاران گرامی برسانند.


* لازم بذکراست اسامی منتخبین مرحله ناحیه وزمان اهداءجوائز منتخبین متعاقبا اعلام می گردد.

 

ردیف نام ونام خانوادگی رتبه سطح ناحیه
1 منصوره ملکی توانا اول استانی کشوری 2
2 زهرا حسینی رکن آبادی دوم استانی کشوری 1
3 زهرا شهید سوم استانی کشوری 2
4 فریده سادات قافله باشی چهارم استانی کشوری 3
5 طیبه محقق پنجم استانی کشوری 2
6 فخری صائبی خوشنویس ششم استانی کشوری 2
7 زیبا داوری هفتم استانی کشوری 1
8 رقیه ابراهیمی شهرآباد هشتم استانی 3
9 سید علی حسین افروز نهم استانی 3
10 محمد تقی غلامی دهم استانی 2
11 بتول صمدی جم یازدهم استانی 2
12 ابوالفضل یمانی دوازدهم استانی 1
13 سید ابوالفضل موسوی سیزدهم استانی 2
14 حبیبه آجرلو چهاردهم استانی کهک
15 صغری احمد زاده پانزدهم استانی 4
 
حسین ملکی
معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی 

باسمه تعالی


مقام معظم رهبری (مد ظله العالی): وحدت‌ کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب ما بوده است.

شماره داخلی : ۲۵۳۲/۰/13608
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۱/۱۳

 

به واحدهاي آموزشي:ارسال گردد                                 شماره جلسه66ردیف14به تاریخ 13/11/ 1392
سطوح اجرايي: مدیریت ناحیه/معاونت/مدارس                                   مستندسازی شد

 

به:واحدهای آموزشی ،مجتمع های آموزشی وپرورشی،کانون ها،سالن های آموزشی و دوایر داخلی

 

موضوع:مسابقه وبلاگ نویسی

سلام علیکم
          بااحترام وصلوات برحضرت محمد(ص)وآل طاهرینش وبانوی کرامت حضرت معصومه(س)،به پیوست بخشنامه سازمان بسیج فرهنگیان سپاه حضرت علی ابن ابیطالب(ع)درخصوص مسابقه وبلاگ نویسی جهت اطلاع ارسال می گردد. مقتضی است مدیران محترم بخشنامه را به رویت و امضای همکاران گرامی برسانند.

 

 

اصغر نجفی مقدم
مدیر آموزش و پرورش ناحیه2 قم
از طرف حسین ملکی معاونت پشتیبانی

 به : مديريت آموزش و پرورش ناحيه قم

 

موضوع  :مسابقه وبلاگ نويسي

 

سلام عليکم

 

 

 

 

 

نامه سازمان بسيج فرهنگيان سپاه علي بن ابيطالب (عليه السلام) درخصوص 

 

  وبلاگ نويسي كريمه اهل بيت (س) ارسال مي گردد . مقتضي است نسبت به

 

 اطلاع رساني همكاري لازم معمول گردد

 

 

.

 

لازم به ذكر است كليه مراحل اجرايي و اهداء جوايز به عهده سازمان بسيج

 

 

فرهنگیان می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

از  طرف مديركل آموزش و پرورش استان قم

 

 

 

                                                                                

                                                    ناصر حمزه ای

 

 

                  

 
ورود کاربران

شناسه کاربری :
رمز عبور :

اوقات شرعینظرسنجی

از خدمات سایت رضایت دارید؟