صفحه اصلی | اخبار | سیاسی | پژوهشی | پرورشی | اجتماعی | نیروی انسانی | تربیت بدنی | حلقه های صالحین | پایگاه های بسیج | تصاویر | بخش نامه ها | کلام آسمانیان | استفتائات | بصیرت

بیداری اسلامی ثمره ۳۲ سال پایداری است

بازدید » 2 500        

سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری که صبح امروز شنبه در محل لانه جاسوسی به منظور تشریح برنامه‌های هفته بسیج سال 90 برگزار شد، گفت: هفته بسیج امسال با حال و هوای متفاوتی با سایر سال‌ها آغاز می‌شود.

 

 

 

 

 

 

وی افزود: بوی بیداری اسلامی منطقه را فرا گرفته و صدای بیداری همه بشریت ضد‌ظلم و طاغوت و سرمایه‌داری به گوش می‌رسد و به‌همین منظور هفته بسیج امسال را هفته "بسیج، ولایت و بیداری اسلامی" نامگذاری کرده‌ایم.

نقدی ادامه داد: امروز شاهد به ثمر رسیدن میوه‌های شیرین ایستادگی‌ها و مقاومت‌های بسیج و انقلاب اسلامی در سراسر جهان هستیم و می‌دانیم که منشأ همه این پیروزی‌ها ولایت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به برنامه‌های بسیج در این هفته گفت: برنامه‌های امسال، فردا با ادای احترام به شهدا و میثاق با آرمان‌های امام راحل (ره) آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین در روز گذشته هزار نمایشگاه کتاب را در هزار شهر افتتاح کردیم و امروز نیز مراسم افتتاحیه جشنواره سراسری تئاتر مقاومت در بهشت زهرا برگزار می‌شود که 86 اثر ارزشمند در آن به نمایش گذاشته می‌شود. امشب کنگره بزرگداشت مداحان کشور نیز در سالن 5 آذر برگزار می‌شود.

* اجتماع بزرگ گردان‌های رزمی عاشورا و الزهرا در 5 استان 

نقدی همچنین خاطرنشان کرد: در این هفته 5 اجتماع بزرگ گردان‌های رزمی بسیج با جمعیت 250 هزار نفر در استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان غربی، تهران، کرمان و بوشهر برگزار می‌شود. پیام این اجتماع به مستضعفان عالم این است که ما حامی آنها هستیم و هر جا که لازم باشد برای حمایت از آنها در صحنه خواهیم بود. همچنین به دشمنان که دائماً در حال تهدید ما هستند اعلام می‌کنیم که آمده‌ایم و بهای کمترین تعدی به ایران، محو کامل رژیم صهیونیستی خواهد بود.

وی ادامه داد: آمریکا و صهیونیست امروز آنقدر ذلیل و ضعیف هستند که به هیچ وجه در حد تعدی به ایران دیده نمی‌شوند. حتی اگر ما امروز به آنها تهاجم کنیم قدرت مقابله با ما را ندارند و باید التماس و دریوزگی کنند تا ما، از این کار دست بکشیم. آنها ضعیف‌تر از آن هستند که نشان می‌دهند و اگر رسانه‌ها به درستی وضعیت آنها را نشان دهند همه متوجه این امر می‌شوند.

نقدی در ادامه نشست خبری تصریح کرد: جشنواره بین المللی هنر و مقاومت در روز 30 آبان افتتاح خواهد شد همچنین در روز بعد 475 طرح سازندگی بزرگ در سراسر کشور نیز افتتاح می‌شود در روز دوم آذر ماه نیز همایش علمی بزرگ با حضور دانشمندان، اساتید و صاحب‌نظران حول محور اشتغال برگزار می‌شود. در این روز همایش بزرگ دانشجویی نیز با موضوع پیوند حوزه و دانشگاه برپا می‌شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: بزرگداشت شهدای شاخص بسیج، شهید مهدی رجب‌بیگی و نسرین افضل در سراسر کشور در روز سوم آذر ماه برگزار می‌شود، همچنین در این روز از آثار برگزیده مردم در هر محل تجلیل به عمل می‌آید. یکی دیگر از برنامه‌های این روز افتتاح جشنواره تئاتر مقاومت و حضور عظیم دانش آموزان بسیجی در شلمچه و اعلام حمایت از جنبش‌های آزادی بخش جهان است.

وی ادامه داد: در روز بعد اجتماع 50 هزار نفری بسیجیان و همچنین صبحگاه مشترک اقشار بسیجی، کوهنوردی بسیجی و اعلام گزارش در تریبون‌های نماز جمعه را شاهد خواهیم بود.

نقدی همچنین با اعلام برگزاری تجمع بزرگ گردان‌های عاشورا و الزهرا در روز 5 آذر در سراسر کشور گفت: در این روز زنگ مقاومت در مدارس به صدا در خواهد آمد و در روز بعد نیز همایش مسئولین و هیئات‌های مذهبی در تمام شهرها و تجلیل از شهدا و جانبازان امر به معروف و نهی از منکر صورت خواهد گرفت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بسیج فعالیت‌های فراوانی در عرصه فرهنگی دارد، تصریح کرد: ازابتدای سال تاکنون هیچ روزی خالی از کارهای بزرگ فرهنگی بسیج نیست و ما همیشه حرکت‌های بزرگی داشته‌ایم.

* بازدید 310 هزار دانش‌آموز از مناطق جنگی و دفاع مقدس

وی ادامه داد: از 15 مهر ماه تا امروز 310 هزار دانش آموز از مناطق جنگی و دفاع مقدس بازدید کردند و حضور بسیج در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی ملموس شده است.

نقدی افزود: ازابتدای سال تاکنون بیش از 950 هزار بسیجی در مناطق محروم برای سازندگی و خدمات رسانی حضور داشته‌اند و این رقم تا پایان سال از مرز یک میلیون نفر عبور خواهد کرد.

* امروز بسیجیان در هیچ عرصه‌ای غایب نیستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه جشنواره فیلم مقاومت بعد از هفته بسیج برگزار خواهد شد اظهار داشت: تاکنون هزار و 400 اثر برای حضور در جشنواره فیلم مقاومت دریافت شده است امروز بسیجیان در هیچ عرصه‌ای غایب نیستند و بسیج درخشش زیادی در عرصه علمی، سازندگی و فرهنگی دارد.

نقدی با بیان اینکه با توجه به همه فعالیت‌های فرهنگی بسیج توانایی‌های رزمی خود را حفظ کرده‌ایم، تاکید کرد: امروز بسیج آماده تر از هر روزی در عرصه دفاعی است و از اقتدار بسیج در عرصه دفاعی کاسته نشده است. امروز این تشکیلات عظیم یک مجموعه الهام بخش برای همه بشریت است.

وی با اشاره به شهید محمود احمدی تبار خاطرنشان کرد: این بسیجی پس از 30 سال خدمت بازنشسته شده بود و لباس بسیج بازنشستگان را بر تن داشت ولی در درگیری‌های اخیر غرب کشور احساس تکلیف کرد و دوباره لباس رزم پوشید و در این راه به شهادت رسید.

* هر ایرانی عکس شهید تهرانی‌مقدم را در خانه قاب خواهد کرد

نقدی به شهید حسن تهرانی‌مقدم نیز اشاره و تصریح کرد: اگر روزی کارهای این شهید در حوزه توانمند سازی بنیه دفاعی و نظامی کشور گفته شود هر ایرانی یک عکس او را در خانه قاب خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: امروز رسالت ما این است که این الگو ظریف را با تمام اقتدار و زیبایی‌هایش را به کل بشریت معرفی کنیم.

* شرایط امروز آمریکا دقیقا مانند شرایط سال 57 شاه است

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص تهدیدات اخیر غرب علیه ایران و بحث ترور فرماندهان سپاه، گفت: امروز نباید در رفتار و گفتار رژیم ظالم و جنایتکار آمریکا و صهیونیستی دنبال منطق باشیم. اینها حرف‌های است که از روی استیصال زده می‌شود. من شرایط امروز آمریکا را دقیقا مانند شرایط سال 57 شاه می‌دانم. آنها دائم حرف‌های متناقض می‌زنند و الان آمریکا نمی‌داند چه کند.

نقدی با اشاره به اتهام آمریکا به ایران در خصوص ترور سفیر عربستان اظهار داشت: آمریکایی‌ها با خریدن افرادی در عربستان و نهادهای بین‌المللی می‌خواستند که ایران را متهم به تروریسم کنند که مثلا ایران می‌خواهد سفیر این کشور را ترور کند و هنوز جوهر این موضوع خشک نشده خودشان می‌گویند باید ایرانی‌ها را ترور کنیم، جنایت‌های آمریکا روی هم انباشته شده و دستش فراتر از آغشته به خون است.

وی ادامه داد: بنا بر این است که مستکبران نابود شوند و از این به بعد از آنها حرکت‌ها و حرفهای متفاوت زیاد خواهیم شنید. آنها از خون ما می‌ترسند و می‌دانند که خون ما چه بیداری‌ها و چه جواب‌های در پی دارد. افرادی را که آنها می‌خواهند ترور کنند خودشان عاشق شهادت هستند و به دنبال آن می‌گردند.

* ما 99/99 درصدیم و آنها یک صدم درصد

نقدی با اشاره به اوضاع داخلی آمریکا اظهار داشت: جامعه آمریکا نشان می‌دهد که به هیچ وجه با حاکمیت آمریکا نیست و حاکمیت خود را یک درصد می‌دهند و اگر این رقم را در ابعاد جهانی حساب کنیم ما 99/99 دهم درصدیم و آنها یک صدم درصد.

وی ادامه داد: مادامیکه دو عنصر اسلامیت و وحدت مردم حول محور اسلام وجود دارد هیچ خطری این نظام را تهدید نمی‌کند. آمریکا جنایتکار و صهیونیست‌ها فقط و فقط امروز به ایجاد شکاف در بین ما دل بسته‌اند و هیچ امیدی دیگری ندارند. اگر ما وحدت خود را حول محور اسلام حفظ کنیم نه تنها آمریکا بلکه هیچ کدام از قدرت‌ها نمی‌توانند غلطی کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه نشست خبری با اشاره به نهضت‌های اخیر منطقه و حضور جوانان در این نهضت‌ها، گفت: امروز شاهد حضور خوب و چشمگیر جوانان در کشورهای اسلامی هستیم و تمام طبقات اجتماعی در نهضت‌ها هستند و این تفاوت نهضت‌های اخیر با نهضت‌های گذشته است.

* بهترین پیام به جوانان کشورهای اسلامی پیام مقام معظم رهبری به همایش بیداری اسلامی است

وی در پایان سخنانش افزود: امروز نیاز به بصیرت داریم زیرا سلاح نظامی دشمن زنگ زده است و اسلحه عدم کارایی خود را نشان داده است. در حال حاضر استکبار به تزویر و کارهای رسانه‌ای متکی است و باید حواس خود را جمع کنیم که فریب آنها را نخوریم و بهترین پیام به جوانان کشورهای اسلامی پیام مقام معظم رهبری به همایش بیداری اسلامی است که خود یک سرمایه بزرگ برای امت اسلامی است.مطالب مرتبط :
 • پاسخ قاطعی به اقدام تروریستی خواهیم داد
 • انگلیس از بزرگترین نقض‌کنندگان حقوق بشر است
 • امروز قدرت ایران در تراز بالای جهانی قرار دارد
 • «جایزه جهانی بیداری» اعلام موجودیت کرد
 • تعداد بسیجیان به ۳۰ میلیون نفر افزایش می‌یابد • نام:
  ایمیل:
  نظر شما:
  کد امنیتی: عکس خوانده نمی شود

  ورود کاربران

  شناسه کاربری :
  رمز عبور :

  اوقات شرعی  نظرسنجی

  از خدمات سایت رضایت دارید؟