صفحه اصلی | اخبار | سیاسی | پژوهشی | پرورشی | اجتماعی | نیروی انسانی | تربیت بدنی | حلقه های صالحین | پایگاه های بسیج | تصاویر | بخش نامه ها | کلام آسمانیان | استفتائات | بصیرت

مطمئنم هیچ اتهامی علیه دولت به اثبات نمی‌رسد‌

بازدید » 1 665        

 محمود احمدی‌نژاد در مصاحبه زنده با شبکه تلویزیونی سی.ان.ان آمریکا درباره اظهارات اوباما که از خروج نیروهای آمریکایی از عراق خبر داده است، در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال این اقدام، ایران به دنبال آموزش ارتش عراق خواهد بود؟ اظهار داشت: این اقدام بسیار خوبی است و باید زودتر از این انجام می‌شد، چنانچه اگر 8-7 سال قبل صورت می‌گرفت دیگر این تعداد از مردم عراق و حتی نیروهای آمریکایی کشته نمی‌شدند البته دولت و ملت عراق هم هیچ‌گاه حضور نیروهای آمریکایی را در این کشور نپذیرفتند و دولت آمریکا مجبور به خروج نیروهایش از این کشور شده است.

 

 

 

 

 

 

 

رئیس‌جمهور تصریح کرد: دولت عراق دولتی مستقل است و مقامات این کشور تصمیم خواهند گرفت که نیروهای نظامی خود را چگونه آموزش دهند.

وی با بیان اینکه تمام دولت‌های کودتایی و دیکتاتوری جهان همواره مورد حمایت آمریکا و متحدین آن قرار داشته‌اند، افزود: هر ملت و کشوری که با سیاست‌های آمریکا در دنیا مخالف باشد به تروریسم، داشتن بمب اتم، ضدیت با حقوق بشر و دیکتاتوری متهم می‌شود و این از جمله سیاست‌های اشتباه دولت آمریکا در برخورد با ملت‌هاست که ادامه این سیاست‌ها موجب سقوط امپراطوری آمریکا شده و به ضرر مردم این کشور است. 

احمدی‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا با خروج نیروهای آمریکایی حضور ایران در عراق پر رنگ‌تر خواهد شد؟ تصریح کرد: ایران و عراق همواره رابطه‌ای ویژه و تاریخی با یکدیگر داشته‌اند و میان دو ملت به لحاظ تمدنی و تاریخی روابط فرهنگی و اعتقادی گسترده و در هم تنیده‌ای وجود دارد؛ لذا حضور یا عدم حضور نیروهای آمریکایی هیچ تاثیری در روابط ویژه و تاریخی دو کشور ندارد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با دولت، مجلس و همه احزاب و گروه‌های عراقی رابطه صمیمی و دوستانه‌ای دارد روابط موجود میان مردم دو کشور را بسیار گسترده و عمیق دانست و گفت: وجود بخش زیادی از زیارتگاه‌های مردم در عراق و ارتباط علما و مراجع دینی دو کشور روابط ایران و عراق را مستحکم‌تر کرده است، به گونه‌ای که در دنیا کمتر کشورهایی از چنین روابطی برخوردار هستند، حتی جنگی که صدام با حمایت غربی‌ها علیه ایران به راه انداخت، نتوانست در روابط دو کشور خللی ایجاد کند.

* دخالت ناتو عامل تشدید درگیری‌ها در لیبی

احمدی‌نژاد در پاسخ به سؤالی درباره کشته شدن معمر قذافی رئیس‌جمهور لیبی، اظهار داشت: معتقدیم در همه جا باید اراده ملت‌ها حاکم باشد چراکه عدالت، آزادی و احترام حق همه ملت هاست البته اینکه مردم یا اشخاصی کشته می‌شوند، موضوع خوشحال کننده‌ای نیست و ای کاش همه به عدالت و احترام به حقوق ملت‌ها تن می‌دادند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه اوایل شروع مخالفت‌های مردمی با دولت در لیبی به آنها توصیه کردیم که به جای درگیری، راه گفت‌وگو و تفاهم را در پیش بگیرند اما توجهی به این توصیه نشد، خاطرنشان کرد: البته دخالت ناتو هم در تشدید درگیری‌ها بسیار موثر بود درحالی‌که به جای دخالت نظامی می‌توانست، کمک کند تا مسائل با تفاهم و گفت‌وگو، سریعتر حل و فصل شود، اما ولع ناتو و برخی دولت‌های غربی برای تسلط بر منابع و نفت لیبی باعث شد تا شرایط در این کشور دشوارتر شود.

* دولت‌های اروپایی از اعمال فشار و تحریک در سوریه خودداری کنند

وی در پاسخ به سوالی درباره اوضاع سوریه و عکس‌العمل ایران نسبت به آن با توجه به واکنش‌های اخیر ترکیه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نسبت به همه کشورهای دنیا از سیاست مستقل، مشخص و ثابتی برخوردار است؛ ایران خواهان عدالت، آزادی، احترام و حق حاکمیت ملی برای همه ملت‌ها حتی مردم اروپا و آمریکا است.
 
احمدی‌نژاد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران درگیری و کشتار را در همه جای دنیا محکوم کرده و معتقد است دولت‌ها و ملت‌ها می‌توانند تمام مسائل خود را با تفاهم و گفت‌وگو حل و فصل کنند، گفت: نباید ناتو و هیچ کس دیگری هم از بیرون در امور داخلی کشورها دخالت کنند؛ به همه دولت‌ها و ملت‌ها توصیه می‌کنیم که با احترام و تفاهم مسائل خود را حل و فصل کنند و در مقابل هم بعضی کشورهای منطقه نباید به این کشور اسلحه بفرستند و دولت‌های اروپایی نیز باید از اعمال فشار و تحریک خودداری کنند.
 
رئیس‌جمهور ادامه داد: ایران تلاش دارد بین دولت و معترضین سوریه تفاهم و گفت‌و‌گو ایجاد کرده و آنها را به تلاش برای تفاهم تشویق کند اما شرط تفاهم این است که هیچ کس در امور سوریه دخالت نکند.

* دولت آمریکا به مطالبات مردم خود توجه کند

وی با اشاره به برخورد آمریکا با معترضین خاطر‌نشان کرد: دولت آمریکا به جای دستگیری و فشار بر مخالفین خود باید به مطالبات آنان توجه کند‌ چرا‌که مردم آمریکا هم حق دارند آزادانه مطالبات و نیازهای خود را مطرح کنند و دولت‌ها باید در قبال خواسته‌های مردم خود پاسخگو باشند و در خصوص امنیت و حقوق مردم احساس مسئولیت کنند.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره ادعای اخیر آمریکا مبنی بر تلاش ایران برای ترور سفیر عربستان در آمریکا اظهار داشت: این موضوع را باید به طور ریشه‌ای مورد بررسی قرار داد؛ ادعاهای دولت آمریکا علیه ملت ایران 32 سال ادامه داشته و موضوع جدیدی نیست و در هر مقطعی از بهانه‌های مختلفی برای اعمال فشار بر ملت ایران استفاده کرده است.

* هیچ دلیل منطقی برای ادعای اخیر آمریکا علیه ایران وجود ندارد

رئیس‌جمهور افزود: ایران تنها کشور منطقه بود که آزاد و مستقل شد و دموکراسی را برقرار کرد. امام راحل هم در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کردند که جمهوری اسلامی با همه کشورهای دنیا غیر از رژیم صهیونیستی دوست است و حتی اقدامات زشت دولت آمریکا در دوران شاه را نیز نادیده گرفتند، اما دولت آمریکا صدام را علیه ملت ایران تحریک کرد و زمانی که جنگ 8 ساله تمام شد آنها به اعمال فشارهای سیاسی و تحریم با طرح بهانه هایی مانند نقض حقوق بشر، تروریسم و بهانه تراشی در موضوع هسته‌ای روی آوردند و امروز هم این ادعای اخیر را مطرح می‌کنند در حالی که هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که ایران بخواهد سفیر کشور برادر خود را ترور کند.

وی با بیان اینکه ملت ایران در حال پایه ریزی گفتمان عدالت و انسانیت در جهان است، اظهار داشت: مواجهه ما با اندیشه حاکم در آمریکا نیز گفتمان انسانی است و اصولا تقابل ملت ایران با دولت آمریکا تقابل نظامی و سیاسی نیست بلکه تقابل انسانی است و زمانی که اعلام می‌کنیم به نفع اوباما و آمریکا است که از منطقه خاورمیانه خارج شوند، آن را یک توصیه دوستانه و دلسوزانه و به نفع آمریکا می‌دانیم. 

احمدی‌نژاد تصریح کرد: ایران و عربستان دو کشور برادر هستند و نمی‌توانند با هم درگیر باشند و نباید به ادعاهایی که دولت آمریکا همواره علیه ایران داشته است، توجه کرد.

رئیس‌جمهور ضرورت ریشه‌یابی انگیزه دولت آمریکا برای طرح ادعاهای دروغین علیه ملت ایران را مورد تاکید قرار داد و گفت: درباره انگیزه آمریکا در خصوص ادعای اخیر فرضیات مختلفی مطرح است. عده‌ای معتقدند دولت آمریکا با این اقدام خود قصد دارد بر مسائل داخلی آمریکا سرپوش گذاشته و با القای اینکه امنیت ملی آمریکا به خطر افتاده اعتراضات داخلی کشور خود را بپوشاند؛ از سویی دیگر نیز عده‌ای معتقدند طرح این ادعا علیه ایران، ادامه فشار بر ایران به منظور نجات رژیم صهیونیستی است.

* مشکلات ‌ایران و عربستان به خاطر دخالت غربی‌ها‌ست

وی در پاسخ به سوالی درباره واکنش ایران در قبال موضع عربستان نسبت به ادعای آمریکا اضافه کرد: معتقدیم مواضع و مشکلات موجود تحمیلی و تحت فشار و دخالت غربی‌ها است و اگر این فشارها نباشد هیچ مشکلی بین کشورها بویژه ایران و عربستان وجود ندارد، همانطوری که سالانه یک میلیون نفر از مردم ایران به عربستان سفر می‌کنند و دو ملت از روابط صمیمی و خوبی برخوردار هستند.

احمدی‌نژاد افزود: بعضی مشکلات موجود میان کشورهای منطقه و ایران و عربستان به خاطر دخالت غربی‌ها ایجاد شده است؛ همان طوری که پیش از این اینگونه مشکلات را بین ایران و مصر بوجود آوردند در‌حالی‌که مشکل خاصی بین دو کشور نبود منتهی غربی‌ها برای تسلط بر منطقه تلاش می‌کنند اختلاف و درگیری ایجاد کنند.
 
رئیس‌جمهور اظهار داشت: اگر بین کشورهای منطقه اختلافی نباشد دلیلی برای وجود پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه وجود نداشته و این کشورها نمی‌توانند میلیاردها دلار سلاح خود را به دولت‌های منطقه به فروش برسانند.

* ایران هیچ‌گاه با استناد به ویکی لیکس سیاست‌های خود را با دولت‌های منطقه تنظیم نمی‌کند

وی در پاسخ به سوالی درباره موضع ایران در خصوص گزارش ویکی لیکس که در آن پادشاه عربستان خواستار مقابله جدی با ایران در موضوع هسته‌ای شده بود، اظهار داشت: ایران اطلاعاتی که تحت عنوان ویکی لیکس منتشر می‌شود را اقدامی برنامه‌ریزی شده می‌داند و هیچ‌گاه با استناد به چنین اطلاعاتی سیاست‌های خود را با دولت‌های منطقه تنظیم نمی‌کند، بلکه ما روابط و سیاست‌های خود را بر اساس منابع موثق و حقایق موجود در روابط میان دولت‌ها و ملت‌ها برنامه ریزی می‌کنیم.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران غیر از رژیم صهیونیستی که آن را به خاطر اقدامات ضد انسانی‌، نامشروع داشته و به رسمیت نمی‌شناسد، با هیچ یک از دولت‌ها و ملت‌های دنیا حتی مردم آمریکا مشکلی ندارد، گفت: مشکل موجود با دولت آمریکا هم یک موضوع یک طرفه و از جانب این دولت است. اگر دولت آمریکا واقعاً به قرارداد الجزایر که در ماده 1 آن آمده است که آمریکا از هر‌گونه اقدام، علیه ایران خودداری کند، پایبند بود امروز هیچ مشکلی وجود نداشت‌ اما متاسفانه دولت آمریکا این تعهد را به صورت یکجانبه نقض کرده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران کشوری تاریخی، بسیار وسیع و گسترده است که صدها سال با صلح و آرامش با همه ملت‌ها زندگی کرده است، تصریح کرد: دولت آمریکا و متحدانش همواره به طور یک‌جانبه با ملت ایران دشمنی کردند که دلیل اصلی آن وجود پایگاه‌های آمریکایی در منطقه و انعقاد میلیاردها دلار قرارداد تسلیحاتی با بعضی دولت‌های منطقه است چرا‌که بدون ایجاد اختلاف و تهدید مصنوعی نمی‌تواند تسلیحات نظامی خود را به فروش برساند لذا با توجه به این شرایط به همه کشورهای منطقه توصیه می‌کنیم تحت تاثیر دولت آمریکا و متحدینش قرار نگیرند.

* ردپای آمریکا و متحدینش در جنگ‌ها و اختلافات دنیا

وی با اشاره به اینکه هزینه‌هایی که دولت آمریکا برای نگهداری پایگاه‌های نظامی خود در دنیا صرف می‌کند را می‌تواند برای رفع مشکل بیکاری و فقر مردم آمریکا هزینه کند، گفت: بیش از هزار میلیارد دلار بودجه نظامی آمریکاست که اگر خرج اقتصاد این کشور شود، دیگر لازم نیست جریانی مانند جریان وال استریت به وجود بیاید.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: هر جای دنیا که جنگ و اختلاف وجود دارد ردپای آمریکا و متحدین آن مشاهده می‌شود.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره ادعای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای و اینکه بسیاری از مقامات اروپایی معتقدند که هرگونه اقدام نظامی علیه ایران دیوانگی است، اظهار داشت: در موضوع هسته‌ای ایران باید به چند نکته توجه داشت؛ ‌اول اینکه آمریکا و متحدینش این ادعا را علیه ایران مطرح می‌کنند لذا موضوع جدیدی به شمار نمی‌رود؛ ‌دوم اینکه باید توجه داشت که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحت سیطره چه کسانی قرار دارد؟ اگر واقعاً مستقل است چرا طی 40 سال گذشته حتی یک گزارش از فعالیت‌های هسته‌ای آمریکا و متحدین آن منتشر نکرده است؟

وی با اشاره به اینکه هر زمانی دولت آمریکا تصمیم می‌گیرد‌ علیه ملت ایران فشار بیاورد، محتوا و شدت گزارشات آژانس نیز متناسب با آن تغییر می‌کند، خاطر‌نشان کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران می‌خواهد تا اثبات کند که در موضوع هسته‌ای منحرف نشده است و این مانند آن است که از کسی بخواهند ثابت کند که بیمار نیست؛ این منطق غلطی است چرا‌که برای چیزی که وجود دارد، می‌توان دلیل آورد.

* هر‌نوع اقدام نظامی علیه ایران دیوانگی محض است

احمدی‌نژاد یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به صراحت موضع خود را در خصوص سلاح هسته‌ای اعلام کرده و اعتقاد دارد کسانی که به دنبال بمب اتم هستند و یا آن را ذخیره می‌کنند، عقب‌افتاده سیاسی و نادان هستند زیرا دوره بمب اتم به پایان رسیده است.

رئیس‌جمهور با طرح این سوال که چه دلیلی وجود دارد تا ایران همه فشارهای جهانی را برای ساختن نهایتا چند بمب اتمی که هیچ خاصیت و قابلیت استفاده نداشته و از سوی دیگر توان مقابله با زرادخانه های آمریکا را نیز ندارد. تحمل کند، گفت: بودجه سازمان اتمی ایران 250 میلیون دلار است که همه آن در راستای فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای استفاده می‌شود؛ اما دولت آمریکا فقط در یکسال 80 میلیارد دلار برای بازسازی بمب‌های اتمی خود هزینه کرده است؛ قطعا ایرانی‌ها باهوش‌تر از این هستند و می‌دانند که با 250 میلیون دلار نمی‌توان با تسلیحات هسته‌ای گسترده آمریکا مقابله کرد؛ ضمن اینکه من هم معتقدم که هر نوع اقدام نظامی علیه ایران دیوانگی محض است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرده که دسترسی کامل به تاسیسات هسته‌ای ایران برای بازرسی ندارد، اظهار داشت: دسترسی کامل بهانه‌ای است که مجدداً برای اعمال فشار بر ایران مطرح شده و این در حالی است که تمام مراکز هسته‌ای کشورمان زیر نظر دوربین‌های آژانس هسته‌ای قرار دارد و جابجایی مواد تا یک صدم گرم نیز ثبت می‌شود.

* مخالفان سیاست‌های آمریکا به تروریسم، داشتن بمب اتم، ضدیت با حقوق بشر و دیکتاتوری متهم می‌شوند

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه خواسته آژانس بین‌المللی اتمی از ایران مبهم است چرا‌که آنها به بهانه بازرسی از تاسیسات هسته‌ای قصد دارند تمام مراکز دفاعی و حتی دفتر کار بنده را بازرسی کنند، تصریح کرد: قطعاً هیچ دولتی در دنیا چنین اجازه‌ای را به آنها نمی‌دهد و اصولا اساسنامه آژانس نیز مخالف این موضوع است.
 
رئیس‌جمهور یادآور شد: اگر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اقدامات خود صداقت دارد، چرا گزارش روشنی از فعالیت‌های هسته‌ای ژاپن منتشر نکرده و مشخص نمی‌کنند که چه اتفاقی در فوکوشیما رخ داده است؟ آیا واقعاً مواد 3.5% موجب این خسارات شد قطعاً این مواد چنین تبعاتی ندارد البته گزارشاتی در این خصوص به مدیر کل آژانس اتمی ارسال شده منتهی وی در جهت سرپوش گذاشتن به این موضوع حرکت می‌کند.
 
وی با بیان اینکه آژانس بین‌المللی اتمی 6 سوال در موضوع هسته‌ای از ایران داشت که با اسناد ارائه شده از سوی ایران این 6 موضوع بررسی و حق به ایران داده شد، گفت: امروز این سوال مطرح است که اگر ایران با سیاست‌های آمریکا مخالف نبود و یکی از متحدان آن به شمار می‌رفت و چنانچه عضو دائم شورای امنیت بود آیا باز هم آژانس بین‌المللی هسته‌ای چنین ادعاهایی را علیه ایران مطرح می کرد؟ روشن است که هر کس در دنیا با سیاست‌های آمریکا مخالفت می‌کند، به موضوعات مختلفی مانند تروریسم، داشتن بمب اتم، ضدیت با حقوق بشر و دیکتاتوری متهم می‌شود و این همه ادعاهای دولت آمریکا است که فاقد اعتبار و ارزش است.
 
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه تمام دیکتاتورهای جهان دوست و متحد آمریکا بوده و هستند، اظهار داشت: شاه ایران دوست صمیمی دولت آمریکا بود به گونه‌ای که دولتمردان آمریکا نه تنها کشتارهای صورت گرفته از سوی وی را محکوم نکردند بلکه کوچکترین انتقادی نیز از شاه نداشتند و حاضر شدند در زمان او به ایران نیروگاه اتمی بدهند اما از روزی که ایران مستقل شد و با سیاست‌های توسعه طلبانه آمریکا مخالفت کرد، به انواع اتهامات محکوم شد.

* شکست سیاست‌های آمریکا در داخل و خارج از این کشور

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه تمام دولت‌های کودتایی و دیکتاتورهای دنیا مورد حمایت دولت آمریکا و متحد آنها قرار دارند، خاطر‌نشان کرد: در 25 سال گذشته هیچ مقام ارشد ایرانی به لیبی سفر نکرده و رئیس‌جمهور لیبی هم سفری به ایران نداشته است، اما نمی‌توان یک رئیس‌جمهور و نخست وزیر اروپایی را پیدا کرد که به این کشور سفر نکرده باشد؛ این موضوع نمونه روشنی است که مشخص می‌کند، چه کسانی طرفدار دیکتاتورها هستند.
 
وی با بیان اینکه بهتر است دولت آمریکا به جای اتهام‌زنی به دیگران با ادعاهای دروغین، سیاست‌های خود را اصلاح کند، افزود: امروز سیاست‌های این کشور در داخل آمریکا و در سطح بین‌المللی شکست خورده و دولتمردان آمریکایی باید بپذیرند که دوره استعمار به پایان رسیده و باید به استقلال و حقوق ملت‌ها احترام بگذارند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه دولت‌های غربی 32 سال علیه ملت ایران اقدام کردند اما به رغم تمامی این اقدامات امروز ایران پیشرفت کرده و آنها زیان کرده‌اند، اظهار داشت: اقدامات دولت آمریکا علیه ملت ایران جزء اینکه این دولت را در منطقه و جهان منفور کند، هیچ ثمری برای این دولت نداشته است، لذا ضرورت دارد که دولت آمریکا در سیاست‌های خود در مواجهه با ملت‌ها تجدید نظر کند؛ این یک توصیه دلسوزانه است و اگر ما در این توصیه خود صادق نبودیم، باید آمریکا را به ادامه سیاست‌های اشتباه خود تشویق می‌کردیم تا در عراق و افغانستان هر چه بیشتر در باتلاق فرو بروند.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره اظهارات کاترین اشتون برای آمادگی اتحادیه اروپا مبنی بر از سرگیری مذاکرات با ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از گفت‌وگو و مذاکره استقبال کرده و آن را تنها راه حل رفع مسائل می‌داند؛ ایران همواره پیشنهاد داده که به جای تقابل راه همکاری و تعامل در پیش گرفته شود، حدود شش سال قبل نیز در صحن سازمان ملل پیشنهاد کردم که در موضوع غنی سازی کنسرسیومی با ایران تشکیل داده و به اتفاق هم در مسیر غنی سازی گام برداریم اما از این پیشنهاد استقبال نشد.

* ایرانی‌ها تنها ملتی هستند که هیچ‌گاه دشمن پیروز نداشته‌اند

وی در پاسخ به اینکه آیا ایران هنوز هم نسبت به پیشنهاد تشکیل کنسرسیوم پایبند است، اظهار داشت: این پیشنهاد مربوط به آن مقطع زمانی بود؛ امروز هم پیشنهادات جدیدی مطرح است و آمادگی داریم در هر جایی از کشورمان که غنی سازی انجام می‌شود با هر کشوری که خواستار همکاری باشد، مشارکت کنیم؛ همچنین در زمینه ساخت رآکتور و تجهیزات غنی سازی و ایجاد سایت‌های غنی‌سازی نیز می‌توانیم با سایر کشورها مشارکت و همکاری داشته باشیم و معتقدیم این گونه همکاری‌ها اندیشه‌ها را آرام آرام به هم نزدیک کرده و شک‌، تردیدها و بی‌اعتمادی را از بین می‌برد. 

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه ایران را نمی‌توان در منطقه و جهان نادیده گرفت، با طرح این سوال که غربی‌ها تا چه زمانی قصد دارند به این گونه اقدامات خود ادامه دهند؟ آنها را به مطالعه تاریخ ایران توصیه کرد و افزود: ایرانی‌ها تنها ملتی هستند که هیچ‌گاه دشمن پیروز نداشته‌اند؛ ملت ایران دوست همه ملت هاست و به نفع همه است که با ملت ایران همکاری کند اما مشکل اینجاست که غربی‌ها قصد دارند از موضع قدرت و زور با ملت ایران برخورد کنند در حالی که هیچ ملتی چنین رفتاری را نمی‌پذیرد.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص تاریخ ایران قبل از اسلام، تصریح کرد: تاریخ و فرهنگ ملت ایران افتخارآمیز است، چرا‌که جنایاتی که در تاریخ اروپا وجود دارد و جنگ‌های داخلی و کشتارهایی که در آمریکا و سایر نقاط دنیا رخ داده در ایران وجود نداشته است؛ ایران همواره کانون دوستی، تمدن و فرهنگ است‌ البته این بدان معنا نیست که هیچ ضعفی نبوده و حاکمان نالایقی در ایران وجود نداشته‌اند، در ایران هیچ کس به اینگونه رفتارهای اشتباه افتخار نمی‌کند، آنچه در طول تاریخ افتخار آمیز بوده حرکت واندیشه تعالی بخش ملت ایران بوده است.

* دین و مذهب صهیونیست‌ها ثروت و سلطه سیاسی است

وی در پاسخ به سوالی درباره مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال رژیم صهیونیستی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی را حزب بسیار پیچیده و مخوف می‌دانیم و با اندیشه صهیونیستی مخالفیم و معتقدیم صهیونیست‌ها نه مسیحی هستند و نه یهودی و اصولا دین ندارند و دین آنها ثروت و سلطه سیاسی است.

احمدی‌نژاد افزود: صهیونیست‌ها حداکثر 10 هزار عضو و حدود 2 هزار عضو اصلی دارند که بخشی از آنها در آمریکا و بخشی در اروپا حضور دارند؛ صهیونیست‌ها یک گروه نژاد پرست هستند که خودشان را برتر از دیگران می‌دانند.

رئیس‌جمهور خاطر‌نشان کرد: عده زیادی مردم بدبخت و فقیر هم با وعده نجات از فقر و داشتن شغل مناسب و مسکن از سایر کشورها به سرزمین‌های اشغالی منتقل شده‌اند اما امروز همان مردم به مخالفان سیاست‌های صهیونیست‌ها تبدیل شده و اخیراً چند صد هزار نفر از آنان علیه صهیونیست‌ها در تل آویو تظاهرات کردند، مشکل اصلی در سرزمین‌های اشغالی این است که ملت فلسطین از حق انتخاب محروم شدند و چنانچه اجازه داده شود تا ملت فلسطین به طور آزادانه سرنوشت خود را انتخاب کنند، مشکلی هم وجود نخواهد داشت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مباحث مطرح شده در خصوص ایجاد سیستم پارلمانی در ایران را موضعی علیه دولت می‌دانید، اظهار داشت: چنین برداشتی ندارم و فکر نمی‌کنم مشکلی در این خصوص وجود داشته باشد ضمن اینکه در قانون اساسی مکانیزم تغییر این قانون پیش بینی شده است.

* هیچ یک از اعضای دولت در هیچ تخلفی دخالت ندارند

احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالی درباره اختیارات رئیس‌جمهور ایران در قانون اساسی، گفت: بدون تردید همه روسای جمهور دنیا با محدودیت‌های قانونی و بعضاً غیر قانونی در حوزه اختیارات خود مواجه هستند و اینگونه نیست که روسای جمهور دنیا هر تصمیمی که بگیرند را بتوانند اجرایی کنند؛ حتی اوباما هم هر تصمیمی را حتما نمی‌تواند اجرایی کند.

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگار سی ان ان در خصوص تصمیم‌گیر نهایی در ایران و اینکه غربی‌ها به خاطر این موضوع برای مذاکره با ایران با چالش مواجه هستند، تصریح کرد: اگر غربی‌ها برای مذاکره با هر فردی که از طرف حکومت و دولت برای مذاکره تعیین می‌شود، صادقانه گام بردارند، همه از نتایج آن استقبال خواهند کرد مشکل این است که غربی‌ها برای داشتن نگاه مثبت، انسجام و اتحاد ندارند بلکه آنها برای مخالفت، حمله، کشتار و اعمال فشار همیشه متحد بوده و اتفاق نظر دارند.

وی در پاسخ به سوالی درباره اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری و وجود زندانی سیاسی در ایران و برخورد با سران اغتشاشات اظهار داشت: در ایران هیچ کس تحت عنوان زندانی سیاسی وجود ندارد و کسانی هم که بعضاً پس از انتخابات بازداشت شده‌اند هیچ کدام با شکایت دولت نبوده است؛ دستگاه قضایی در ایران مستقل از دولت بوده و تحت تاثیر دولت هم نیست و چه بسا بعضی مواقع قوه قضاییه با نظریات رئیس قوه مجریه نیز مخالف باشد.
 
احمدی‌نژاد خاطر‌نشان کرد: در ایران قانون حاکم است و قوه قضاییه نیز بر اساس آن عمل می‌کند. هر کس هم از قانون تخلف کند باید پاسخگو باشد؛ البته بنده از شرایطی که وجود دارد، خوشحال نیستم و دوست ندارم هیچ کس با محدودیت مواجه بوده و زندانی باشد بدون تردید در آمریکا هم چنین نیست که کاندیدای ریاست جمهوری مصونیت قضایی داشته باشد و به طور مثال اگر آقای الگور به عنوان رقیب آقای اوباما نیز از قانون تخلف کند و مرتکب جرم شود، قاضی و پلیس با او برخورد خواهند کرد.

* اتهاماتی مانند فساد مالی علیه دولت اقدامی سیاسی و ژورنالیستی است

رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال مجری شبکه سی ان ان مبنی بر اینکه شما در جهان به عنوان شخصیتی پاک‌دست و ساده زیست شهره هستید اما اخیراً اتهام فساد مالی به برخی از نزدیکان شما در دولت وارد شده است، ‌تصریح کرد: هیچ کدام از اعضای دولت در هیچ تخلفی دخالتی ندارند و هیچ اتهامی متوجه مجموعه دولت و نزدیکان بنده نیست و همگان خواهند دید که پس از رسیدگی به این موضوع از سوی دستگاه قضایی، هیچ اتهامی به دولت وارد نخواهد بود. 

وی ادامه داد: متاسفانه عده‌ای در کشور مدتی است که هر اتفاقی را به همکاران بنده نسبت می‌دهند و بنده نیز تاکنون هیچ تصمیمی برای پاسخگویی و شکایت نگرفته‌ام چرا‌که علاقمند هستم این فضای آزاد همچنان ادامه پیدا کند و اطمینان دارم که این عده نمی‌توانند هیچ اتهامی را در مراجع قضایی علیه دولت به اثبات برسانند، اتهاماتی مانند فساد مالی علیه دولت پیش از آنکه موضوعی قضایی باشد، بیشتر اقدامی سیاسی و ژورنالیستی است. 

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: قبل از انتخابات 88 به دولت اتهام زدند که یک میلیارد دلار در حساب‌های دولت تخلف شده است که این یک اقدام کاملا سیاسی بود و همان موقع اعلام کردم که چنین تخلفی وجود ندارد، به لحاظ اینکه انتخابات بود طرف‌های مقابل بر این اتهام اصرار داشتند که با رسیدگی دو مرجع قانونی که زیر نظر قوای مقننه و قضاییه بودند، مشخص شد که حق با دولت بوده و اشتباه از سوی طرف مقابل بوده است. بدون شک با رسیدگی قضایی به این مورد اخیر هم اعلام خواهد شد که اشتباه از سوی دولت نبوده و از جانب خودشان بوده است.

* اصلاح سیستم بانکی فریاد شش ساله دولت است

رئیس‌جمهور افزود: دولت به صراحت اعلام کرده که هر کس به اندازه یک ریال تخلف کند، با او برخورد خواهد کرد اما متاسفانه اخلاق دموکراسی غربی به ایران نیز سرایت کرده و عده‌ای بدون هیچ دلیلی به دیگران تهمت و افترا می‌زنند.

وی با تاکید بر اینکه سیستم بانکی کشور عادلانه نیست و دولت همواره به دنبال اصلاح آن بوده است، اظهار داشت: ‌اصلاح سیستم بانکی فریاد شش ساله دولت است، همچنان که بانک‌ها، اقتصاد آمریکا و اروپا را نابود کرده‌اند، در ایران نیز این خطر وجود دارد.

احمدی‌نژاد در پاسخ به اینکه در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، دو کشور ترکیه و ایران از لحاظ اقتصادی در یک سطح قرار داشتند اما امروز ترکیه نسبت به ایران پیشرفته‌تر به نظر می‌رسد، گفت: البته شرایط دو کشور متفاوت است؛ البته جمهوری اسلامی ایران از پیشرفت ترکیه خوشحال است اما باید توجه داشت که ترکیه 8 سال جنگ تحمیلی و 30 سال تحریم را تجربه نکرده است؛ اما با وجود همه این شرایط، ملت ایران در بسیاری از بخش‌ها پیشگام‌تر از ترکیه است، ضمن اینکه ترکیه 300 میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و ایران تقریبا هیچ بدهی ندارد، پس نمی‌توان گفت که از لحاظ اقتصادی از ایران جلوتر است.
 
رئیس‌جمهور افزود: به لحاظ علمی هم ایران از پیشرفت بسیار بالایی برخوردار است اما ملت ایران هیچ وقت خود را با ترکیه مقایسه نمی‌کند و البته معتقدیم که دو کشور مکمل یکدیگر هستند و مهم این است که دو کشور در حال پیشرفت هستند.

* آینده متعلق به ملت ایران است

وی خاطر‌نشان کرد: اقتصاد ایران متکی به داخل کشور بوده و از رشد پایداری هم برخوردار است؛ ملت ایران به رغم همه فشارها و تحریم‌های سنگین کشورهای غربی روی پای خود ایستاده و کشور را ساخته است و آنچه روشن است، آینده متعلق به ملت ایران است. 

احمدی‌نژاد در پاسخ به این اظهار نظر مجری شبکه سی ان ان مبنی بر اینکه طبق نظر سنجی‌ها محبوبیت ایران در بین ملت‌ها کاهش یافته است، اظهار داشت: برای اینکه به همه مباحث در این خصوص پایان داده شود، می‌توان یک آزمایش عینی و عملی انجام داد، اوباما و هر کدام از سران اروپایی و بنده می‌توانیم در بین مردم هر کشوری که غربی‌ها مایل بودند، حضور پیدا کنیم و عکس‌العمل مردم می‌تواند بهترین پاسخ به همه ادعاها علیه کاهش محبوبیت ایران در بین ملت‌ها باشد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت آمریکا و برخی دولت‌های غربی آرزو دارند که ایران از جغرافیای جهان حذف شود اما باید بدانند که هیچ گاه این اتفاق نخواهد افتاد، تصریح کرد: هیچ کس در طول تاریخ نتوانسته ایران را از معادلات جهانی حذف کند و کسانی سود بردند که دوست ملت ایران بودند؛ در طول تاریخ هیچ کس طعم پیروزی را در مقابله با ملت ایران نچشیده است و ایرانیان همواره با اندیشه و فرهنگ‌، دشمنان خود را مغلوب کردند.

* رفع مشکلات جهانی نیازمند مشارکت همه ملت‌هاست

وی با بیان اینکه رفع مشکلات جهانی نیازمند مشارکت همه ملت‌هاست، افزود: متاسفانه سران اروپا و آمریکا همچنان دوره استعمار و برده داری را در ذهن خود دارند و خودشان را برتر از کشورهای فقیر می‌دانند و این ریشه اصلی همه مشکلات دنیاست که باید برای اصلاح این ذهنیت غلط تلاش کرد.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: همه باید برای رفع مشکلات جهان همفکری و مشارکت داشته باشند و همه ملت‌ها صادقانه ایده‌های خود را برای نجات جهان و ساختن دنیای عاری از فقر، کینه و دشمنی مطرح کنند.مطالب مرتبط :
 • ایران امروز در قدرتمندترین زمان خود است
 • آمریکا حقوق هسته‌ای ایران را به رسمیت شناخت
 • پیام اوباما به رهبر انقلاب ناشی از ناتوانی آمریکا است
 • ایران خواستار عذرخواهی رسمی دولت آمریکا شد
 • نطق احمدي‌نژاد حاوي مفاهيم بلند بود • نام:
  ایمیل:
  نظر شما:
  کد امنیتی: عکس خوانده نمی شود

  ورود کاربران

  شناسه کاربری :
  رمز عبور :

  اوقات شرعی  نظرسنجی

  از خدمات سایت رضایت دارید؟