صفحه اصلی | اخبار | سیاسی | پژوهشی | پرورشی | اجتماعی | نیروی انسانی | تربیت بدنی | حلقه های صالحین | پایگاه های بسیج | تصاویر | بخش نامه ها | کلام آسمانیان | استفتائات | بصیرت

ايستادگي مقابل نظام ولايي بدترين منكر است

بازدید » 10 717        

سردار محمدرضا نقدي سه‌شنبه شب در همايش فرماندهان حوزه‌ها، پايگاه‌هاي مقاومت بسيج، ائمه جماعات و سرگروه‌هاي شجره طيبه صالحين سپاه استان كه در سالن اجتماعات سپاه قزوين برگزار شد، بيان كرد: ما امروز در يك جنگ تمام عيار با دشمنان هستيم، دشمن در اين 32 سال هر روز از جبهه‌اي به جبهه‌اي و از موضوعي به موضوع ديگر براي به زانو درآوردن اين امت تمسك جسته است.

 

 

 

 

 

 

وي ادامه داد: اما ضربه‌هاي بزرگي به دشمن وارد شده است كه نتايج آن فروپاشي بلوك شرق، در هم ريختن بلوك غرب، رسوا شدن دنياي سرمايه‌داري، بيداري گسترده ملت‌ها، احيا دين خدا و دين‌باوري و فاصله گرفتن مردم از طاغوت‌ها و ابليس‌ها بوده كه نتيجه پيشروي امت ماست.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين اضافه كرد: شما تا عمق لانه‌هاي دشمن پيشروي كرديد به طوريكه امروز به جايي رسيديم در خيابان‌هاي نيويورك روز عاشورا به عنوان روز امام حسين (ع) مراسم سينه‌زني دارند و در لندن دهه‌هاي فاطميه و محرم اقامه مي‌شود و اين پيشروي‌هايي است كه تا عمق جبهه دشمن رفته است.

* امروز دشمن خود در صف مقدم درگيري با ماست
وي با اشاره به بروز چهره واقعي دشمن در توطئه‌ها افزود: دشمن خود را پشت لايه‌ها پنهان كرده بود ولي شما همه پرده‌هاي نفاق آن را دريديد و چهره واقعياش را معرفي كرديد،‌ زماني چهره موجهي از آمريكا در دنيا به عنوان مدافع حقوق بشر و آزاديخواه مطرح بود ولي همه اين پرده‌ها را دريديد و با ايستادگي، شجاعت، مرادانگي و جانبازي امروز دنيا مي‌داند حقوق بشر دروغ بزرگي است كه آمريكا مي‌زند و آنها جنايتكارترين هستند.
نقدي افزود: امروز دشمن خود در صفوف مقدم درگيري با شما قرار دارد و همه اين لايه‌ها كه گذاشته بودند تا با ملت ما بجنگند، شكست خورد و به اردوگاه اصلي و به خود دشمن رسيد و وقتي مي‌خواهند كسي را بفرستند كه توطئه كند و جريان كودتا راه بياندازد آن فرد مستقيم به رئيس جمهور و معاون رئيس جمهور آمريكا وصل است كه آمده و آنها را رسوا مي‌كند.
وي با اشاره به آشكار شدن چهره دشمن يادآور شد: ديگر اين پرده‌هايي كه گذاشته بودند تا ملت‌ها نبينند چه كسي دارد اين توطئه‌ها را مي‌كند، دريده شد و ملت ما با هوشياري و بيداري در اين مدت ده‌ها بار آمريكا و انگليس پليد را تشنه لب آب آورده و برگردانده و آنقدر نيز تشنه مي‌آورد و بازمي‌گرداند كه از عطش بميرند.

* وجود 3 ميليون زنداني در آمريكا
رئيس سازمان بسيج مستضعفين به رسوايي دشمن در عرصه‌هاي مختلف اشاره و اعلام كرد: امروز دشمن مواجه با رسوايي است، آمريكا و اروپا در عرصه اقتصاد و سياست شكست خورده به طوريكه 30 سال است مي‌خواهند بين فلسطيني‌ها و صهيونيست‌ها سازش ايجاد كنند ولي هر روز بيشتر عقب رفتند و شكست خوردند و در جاهاي مختلف دنيا سياست‌هايشان شكست خورده و در مسئله فرهنگي و اجتماعي نيز خود شكست خوردند و يك نماد آن وجود 3 ميليون زنداني در آمريكاست.
وي تأكيد كرد: در عرصه فرهنگي، تفكر، ايده‌سازي و ايده‌پردازي حرف‌هايشان به پايان رسيده و حرفي براي زدن ندارند و با توجه به اينكه اين ضربات را خوردند، مي‌خواهند ضربه بزنند و خود را در حال احتضار ديده و مي‌خواهند انتقام بگيرند بنابراين اين جنگ و دفاع ادامه دارد.
نقدي گفت: سال‌هاي اول انقلاب ترور محور كار بود و امام خميني نيز فرمودند «بكشيد ما را، ملت ما بيدارتر مي‌شود» و دشمن ديد اين روش موثر نيست، در هشت سال دفاع مقدسي كه صورت گرفت نيز ديدند كه شكست خوردند و سپس آمدند با آلوده كردن به دنيا، ملت ما را از پاي درآوردند و با آن جريان‌هاي كارگزاران، ترويج كردند ولي ملت ما اصالت خود و ارزش‌ها را حفظ كرد.
وي توضيح داد: بنابراين آمدند فكر و جريان افسادگرانه به اسم اصلاحات براي سازش با سلطه‌گران دنيا آوردند ولي مردم ايستادند در روز 23 تير و امثال آن؛ امروز اين جنگ ادامه دارد و پايان ندارد ولي صحنه تغيير كرده است.

* تكليف امروز ما يارگيري براي امام زمان است
رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به جنگ نرم تصريح كرد: آنها مي‌خواهند فكر و روان مردم را از آن خود كنند فرق جنگ نرم با جنگ سخت در اين است كه در جنگ نرم دل و فكر انسان هدف است و ميخواهند آدم‌ها را در دام اندازند.
وي يادآور شد: جنگ بر سر اين است كه چه كسي بتواند اين فكر از آن خود كند، شيطان براي عبوديت خود يا شما كه براي عبوديت خدا حركت كرديد، امروز تكليف ما اين است يارگيري براي خدا و امام زمان (عج) كنيم و نگذاريم نسل ما فكر و دل‌شان اسير شود.
وي در ادامه با اشاره به لزوم استفاده از ظرفيت‌ها در طرح صالحين بيان كرد: در طرح صالحين چگونه مي‌توانيم اين سرگروه‌ها را داشته باشيم شايد براي اين كار بزرگ ما مربي، سرمربي و استاد نداشته باشيم ولي به جايي نرسيديم كه با كمبود روبه‌رو شويم زيرا از خيلي از ظرفيت‌ها استفاده نكرديم.
نقدي يادآور شد: معلمان بسيحي، پاسداران بازنشسته سپاه و روحانيون از جمله كساني هستند كه مي‌توان به عنوان سرگروه استفاده كرد و از آنها بخواهيم هفته‌اي يك روز مباحث مربوط به ارزش‌ها، ولايت، شهدا و امام را به نسل جوان منتقل كنند.

* ولايت عصاره فضائل امت اسلامي است
وي با اشاره به راهكارهاي افزايش محتوا در حلقه‌هاي صالحين خاطرنشان كرد: احاديث، بيان مسائل مبتلا‌به شرعي و بيانات مقام معظم رهبري از جمله مواردي است كه مي‌توان براي افزايش محتوا مورد استفاده قرار داد.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين تصريح كرد: بيانات مقام معظم رهبري بسيار مي‌تواند راهگشا باشد و چه محتوايي غني‌تر و به‌روزتر از فرمايشات ولي امر ما كه هر هفته دارد توليد مي‌شود و در دسترس همه است.
وي گفت: ولايت عصاره فضائل امت اسلامي است ولايت يعني شخصيتي كه تمام اين احاديث، روايات و قرآن را خوانده و در وجود خود جذب كرده و شرايط روز و ابعاد پيچيده جهاني را مي‌بيند و متناسب با رويت جهاني و ذخيره معنوي حرف مي‌زند.
نقدي تأكيد كرد: نبايد به سادگي از روي فرمايشات رهبري گذر كرد و بايد نسبت به اين فرمايشات دقت داشته باشيم و عميق بنگريم و در اينصورت بهترين تحليل روز را پيدا مي‌كنيد زيرا تازه‌ترين و دقيق‌ترن تحليل در فرمايشات رهبري است و موضع روشن است.
وي ادامه داد: براي نمونه فرمايشات رهبري در حرم امام خميني (ره) راهبردي اساسي است كه همان سخنراني مي‌تواند خوراك 10 جلسه طرح صالحين باشد بنابراين روي فرمايشات رهبري كار شود.

* اختصاص 50 درصد اعتبار پايگاه‌هاي بسيج به طرح صالحين
رئيس سازمان بسيج مستضعفين با اشاره به ميزان اعتبارات اظهار كرد: در سال گذشته 10 درصد اعتبارات پايگاه‌ها را براي طرح صالحين پيش‌بيني شده بود ولي امسال 50 درصد اعتبارات پايگاه‌ها براي طرح صالحين است، البته كافي نيست.
وي عنوان كرد: حلقه‌هاي صالحين خود بسيج هستند امسال براي يك ميليون نفر بسيج سازندگي اعتبار پيش‌بيني شده و امكانات تهيه شده و فرمانداري‌ها و استانداري‌ها نيز مصالح را تهيه كردند و حلقه صالحين مي‌تواند در اين برنامه شركت كند و با توجه به اينكه امكانات نيز فراهم است حلقه‌هاي صالحين از اين موضوع استفاده كنند.
نقدي با اشاره به اهميت امر به معروف و نهي از منكر تصريح كرد: امر به معروف و نهي از منكر راهي است كه ما رفتيم و نياز به تجديدنظر داشت ما 10 تا 15 سال امر به معروف داشتيم در ساختارمان ولي منكرات اضافه‌تر شد البته منكرات فقط بي‌حجابي نيست.

* ايستادگي در برابر نظام ولايي بدترين منكر است
وي اعلام كرد: بدترين منكر، منكر سياسي است يعني ايستادگي در مقابل نظام ولايي بدترين منكر است و كسي كه اينكار را بكند از شارب‌الخمر نيز بدتر است و كسي كه مقابل نظام ولايت بايستد از فاسدالاخلاق نيز بدتر است.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين افزود: كسي بيايد فتنه‌گري و آشوب كند، مردم را بترساند، وحشت در دل مردم ايجاد كند و نظام را تهديد كند، اين بدترين منكر است.
وي گفت: منكر فرهنگي بدتر از منكر اخلاقي است يعني ترويج عرفان‌هاي كاذب، عقايد باطل و نوشتن كتاب‌هاي انحرافي و منتشر كردن حرف‌هاي بيهوده خطرناكتر از منكر اخلاقي است، منكر اقتصادي نيز بدتر از منكر اخلاقي است كه رشوه گرفتن، اختلاس كردن و پول يتيم و بيت‌المال را خوردن منكر اقتصادي است.
نقدي ادامه داد: همه منكرات را بايد مدنظر داشت و روشي را بايد در امر به معروف و نهي از منكر دنبال كرد كه قابل تكرار توسط مردم باشد اينكه ما گروه‌هايي تشكيل دهيم با استفاده از قوه قهريه منكر را نهي كنند يعني كار نيروي انتظامي، آيا اين كار توسط مردم قابل تكرار است، نقش بسيج مردمي است و بايد به نوعي امر به معروف و نهي از منكر كند كه همه مردم بتوانند تكرار كنند.
وي با طرح اين سؤال كه آيا امر به معروف و نهي از منكر قسمت خشن و قهرآميز دارد، گفت: قسمت قهرآميز امر به معروف و نهي از منكر تكليف ما نيست بلكه تكليف نيروي انتظامي است چراكه كار آنها پيشگيري از جرم و منكر و برخورد با عوامل منكر است.

* وظيفه ذاتي ما امر به معروف و نهي از منكر مردمي است
رئيس سازمان بسيج مستضعفين اضافه كرد: وظيفه ذاتي ما امر به معروف و نهي از منكر مردمي است و مستدل‌ترين منطق و جذاب‌ترين برخوردهاي عاطفي را ما در اسلام داريم بنابراين چرا بايد از زور استفاده كنيم، اسلام اهل زورگويي نيست و نبايد در مقابل هر كسي از زور استفاده كرد.
وي افزود: شيطان با نقشه مي‌آيد تا انسان‌ها را به طرف خود بكشاند ما نيز بايد با نقشه افراد را به اردوگاه حق آوريم و شقي‌ترين افرادي بودند كه با يك حرف علماي بزرگ به راه آمدند و مدافع اسلام شدند.
نقدي با اشاره به امر به معروف در مقوله حجاب افزود: خواهران بايد بي‌حجابي را تذكر دهند نه آقايان و در اين خصوص نيز ابتدا بايد از اطرافيان خود آغاز كنيم و خواهران برنامه‌ريزي كنند كه چگونه مي‌شود با اين افراد وارد مذاكره شد، شبهات را برطرف كرده و آنها را راهنمايي كنند همچنين بايد روي تحصيل نوجوانان كار شود.
وي در ادامه با اشاره به ساخت پايگاه‌هاي بسيج اعلام كرد: مصوب شده كه يك درصد بودجه عمراني استان‌ها براي مدت پنج سال براي ساخت پايگاه‌هاي بسيج اختصاص يابد كه با اين امر ديگر مشكل كمبود و نبود پايگاه‌ها حل مي‌شود.
رئيس سازمان بسيج مستضعفين خاطرنشان كرد: پيش‌بيني ما اين است در دو سال آينده بايد تمام پايگاه‌ها ساخته شود همچنين برنامه‌ريزي شده براي هر حوزه بسيج يك سالن ورزشي ظرف پنج سال ساخته شود.مطالب مرتبط :
 • براي حذف كنكور کاری انجام نشده است
 • هنوز جاي جلوگيري از ريخت و پاش‌ها وجود دارد
 • تأسيس نهادي مستقل براي امر به معروف
 • برگزاری اولين مراسم يادواره‌ي 4900 شهيد فرهنگي
 • احمدی نژاد:دولت تا آخر پاي ولايت فقيه ايستاده است


 • qqq | موقعیت: {cname} |تاریخ: 2/03/1398 - 15:35|


  نام:
  ایمیل:
  نظر شما:
  کد امنیتی: عکس خوانده نمی شود

  ورود کاربران

  شناسه کاربری :
  رمز عبور :

  اوقات شرعی  نظرسنجی

  از خدمات سایت رضایت دارید؟