صفحه اصلی | اخبار | سیاسی | پژوهشی | پرورشی | اجتماعی | نیروی انسانی | تربیت بدنی | حلقه های صالحین | پایگاه های بسیج | تصاویر | بخش نامه ها | کلام آسمانیان | استفتائات | بصیرت

السلام علیک یا فاطمه الزهراعلیها سلام   

بشار مكاری گوید: در كوفه به حضور امام صادق(ع) رفتم و دیدم طبقی از خرمای «طبرزد» برای آن حضرت آورده بودند و از آن می خورد، به من فرمود: بیا جلو از این خرما بخور.

عرض كردم: گوارا باد، قربانت گردم در راه می آمدم حادثه ای دیدم كه غیرتم به جوش امد و قلبم درد كرد و گریه گلویم را گرفت.

فرمود: به حقی كه بر گردنت دارم جلو بیا و بخور، جلو رفتم و از خرما خوردم، آن گاه به من فرمود: اكنون بگو چه حادثه ای دیده ای.

گفتم: در راه می آمدم یكی از مامورین حكومت را دیدم كه بر سر زنی می زند و او را به سوی زندان می برد، و او با صدای بلند می گوید: «پناه می برم به خدا و رسول، و به غیر از خدا و رسول، به هیچ كس پناه نمی برم.»

امام صادق(ع) فرمود: چرا آن زن را می زد و به زندان می برد؟

عرض كردم: از مردم شنیدم كه پای آن زن لغزید وبه زمین افتاد، و گفت: ای فاطمه! خدا آنان را كه به تو ظلم كردند از رحمت خود دور سازد! گماشتگان حكومت با شنیدن این سخن او را دستگیر و زدند.

امام صادق(ع) تا این سخن را شنید، از خوردن خرما دست كشید، و گریه كرد به گونه ای كه دستمال و محاسن شریف و سینه اش از اشك چشمانش تر شد، سپس فرمود: «ای بشار! برخیز با هم به مسجد سهله برویم و برای نجات و آزادی آن بانو، دعا كنیم و از خدا بخواهیم كه او را حفظ كند.»

براستی، وقتی امام صادق(ع) با شنیدن حادثه ناگواری كه برای یك بانوی شیعه فاطمه(ع) رخ داده، این گونه دگرگون می شود، پس چگونه خواهد شد كه اگر جریان مصائب مادرش فاطمه(ع) را برای او نقل كنند؟ كه ظالمی به صورت آن حضرت سیلی زد كه گویی نگاه می كنم به گوشواره اش كه بر اثر شدت ضربه سیلی، شكسته و جدا شده است![1]

[1] - ترجمه بیت الاحزان، ص 157.

منبع: كتاب آتش در حرمپیامبرگرامی اسلام

 

فرزندم از خوانذن قرآن غافل مباش ،زیراکه قرآن دل رازنده می کند واز فحشا وزشتی

 

وستم باز می دارد.

کنزالعمال ج 2ص291

 

تلاوت روزانه قرآن کریم

 

 

 

پانزدهم اسفندماه صفحه  165

 

 

                 

 

 

 

                  پانزدهم اسفند ماه صفحه 165

 

 
 

باسمه تعالی


مقام معظم رهبری (مد ظله العالی): وحدت‌ کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب ما بوده است.

 

شماره داخلی : ۲۵۳۲/۰/13589
تاریخ : ۱۳۹۲/۱۱/۱۳

 

به واحدهاي آموزشي: ****                                 شماره جلسه  **ردیف  **  به تاریخ     /    / 1392
سطوح اجرايي: مدیریت ناحیه/معاونت/مدارس                                   ******


به:واحدهای آموزشی،مجتمع های آموزشی وپرورشی،کانون ها،سالن های ورزشی،دوائر داخلی
موضوع:تلاوت روزانه قرآن
سلام علیکم
با احترام، وصلوات برمحمد وآل محمد(صلی الله علیه وآله )به پیوست تراکت تلاوت روزانه قرآن جهت استفاده وبهره برداری همکاران ارسال می گردد مقتضی مدیران گرامی تراکت مذکور را در محل مناسب ودر معرض دید همکاران نصب نمایند
 

امام صادق علیه السلام فرمودند:

 

قرآن عهد نامه خدا به بندگان اوست پس شایسته است مسلمان در عهد نامه

 

اش و روزی پنجاه آیه از آن بخواند

 

 

 

روزانه قرآن کریم

 

 

 

 

   17بهمن ماه صفحه 137 

 

اصغر نجفی مقدم
مدیر آموزش و پرورش ناحیه2 قم
از طرف حسین ملکی معاونت پشتیبانی

 

 چگونه محبت دیگران را جلب کنیم؟
 
 معمولا محبوب شدن و محبوب بودن بین مردم یکی از دغدغه‌های بسیاری از انسان‌هاست و هر فرد به فراخور طبیعت و موقعیتش می‌خواهد بیشتر جلب محبت کند.

به گزارش ایسنا، در احادیث و روایات بزرگان دینی راهکارهای فراوانی برای اینکه بخواهیم محبت دیگران را جلب کنیم وجود دارد.

در آیه ۹۰ سوره مبارکه نحل می‌خوانیم: "اگر می‌خواهی مردم تو را دوست بدارند به آن‌ها خوبی و نیکی کن و به آنچه در دست آن‌هاست طمع نکن و چشم نینداز و این یک دستورالعمل از سوی خداوند متعال است۱".

در حدیثی از امام علی(ع) در این باره چنین آمده است که فرمودند: "سه خصلت موجب جلب دوستی می‌شود: خوشخویی، مهربانی و فروتنی۲".

امام صادق(ع) نیز می‌فرمایند: "سه چیز دوستی می‌آورد: دینداری، افتادگی و بخشندگی۳".

امام جواد (ع) فرمودند: "سه خصلت جلب محبّت می‌کند: انصاف در معاشرت با مردم، همدردی در مشکلات آن‌ها، همراه و همدم شدن با معنویات۴".

همچنین بر اساس آنچه در روایتی آمده است زیاد خواندن سوره "نجم" موجب می‌شود، فرد نزد مردم محبوب واقع شود و محبت دیگران را به خود جلب نماید۵".
زاده)

 

 

 
 

  

پیامبر(صلی الله علیه وآله) فرمود:قرآنیانبالاترین مقام انسانی بعدازپیامبران و فرستادگان الهی را دارند،پس حقوق آنان راکم ندانید زیرادرپیشگاه الهی دارای منزلتی هستند

                            بحار الانوار جلد 92 صفحه 180

 

 تلاوت روزانه قران کریم              5بهمن ماه  صفحه 125

                                                                       کانون بسیج فرهنگیان شهیدبهشتی ناحیه 2

    
پا داش كسي كه آيت الكرسي را زياد مي خواند

 

عبدالله بن عوف گفته است:" شبي خواب ديدم كه قيامت شده است و من را آوردند و حساب من را به آساني بررسي كردند. آنگاه مرا به بهشت بردند و كاخ هاي زيادي به من نشان دادند. به من گفتند: درهاي اين كاخ را بشمار ؛ من هم شمردم 50 درب داشت.
بعد گفتند: خانه هايش را بشمار. ديدم 175 خانه بود. به من گفتند اين خانه ها مال توست. آن قدر خوشحال شدم كه از خواب پريدم و خدا را شكر گفتم.
صبح كه شد نزد ابن سيرين رفتم و خواب را برايش تعريف كردم.
او گفت : معلوم است كه تو آيه الكرسي زياد مي خواني. گفتم : بله ؛ همين طور است. ولي تو از كجا فهميدي. گفت براي اينكه اين آيه 50 كلمه و 175 حرف دارد. من از زيركي حافظه او تعجب كردم. آنگاه به من گفت : هر كه آيه الكرسي را بسيار بخواند سختي هاي مرگ بر او آسان مي شود.

داستان نزول

 

رسول اكرم (ص) فرمود: چون خداي متعال خواست سوره ي حمد و آيه هاي شهدالله (18و19 آل عمران) و قل اللهم (26-27آل عمران) و سوره توحيد و آيه الكرسي را به زمين نازل كندهمگي به عرش الهي چنگ زدند در حالي كه بين آن ها و خداوند حجابي نبود.
سپس فرمودند : پروردگارا ما را به خانه پر گناه و به سوي كساني كه عصيان و گناه مي كنند مي فرستي ؛ در حالي كه ما پاك و مطهر هستيم.
سپس خداي متعال فرمود :" به عزت و جلال خودم سوگند ، هيچ كس شما را بعد از نماز نخواند مگر اين كه او را در مرتبه بالاي قدس جاي دهم كه از نعمت هاي آن استفاده كنند و در هر روز 70 بار به او با نظر رحمت خود بنگرم و در هر روز 70 حاجت او را برآورم هرچند كه بسيار گناه كرده باشد كه كمترين آن دعاها و حاجت ها و آمرزش گناهان باشد. او را از هر دشمني پناه مي دهم و براي پيروزي بر هر دشمني ياريش مي دهم و مانعي به جز مرگ براي بهشت رفتن او نباشد.( يعني بعد از مرگ بلافاصله به بهشت مي رود(
آيت الكرسي براي حفظ چشم

 

بعد از هر نماز دستان را روي چشم بگذاريد و بعد از خواندن آيت الكرسي بگوييد:"اللهم احفظ حدقتي بحق حدقتي علي بن ابيطالب(ع)

امام رضا (ع) به نقل از پيامبر فرمودند: هر كس 100 مرتبه آيه الكرسي را بخواند چنان باشد كه همه عمر خود را عبادت كرده باشد.

زيادي علم وحافظه

 

پيامبر (ص) روايت كرده است كه فرمودند : 5 چيز حافظه را قوي مي گرداند: خوردن شيريني – گوشت نزديك گردن – عدس – نان سرد و خواندن آيت الكرسي

 

برآورده شدن حاجت

 

اگر براي كسي كار مهمي پيش آمده باشد و بخواهد كه زود انجام شود و به صحرايي رود كه در آنجا كسي نباشد و خطي دور خود بكشد و رو به قبله با تواضع بنشيند و 70 بار آيه الكرسي را بخواند . بدون شك در آن روز حاجات او بر آورده شود . اين كار تجربه شده است و شكي در آن نيست.
رسول اكرم (ص) فرمودند: هرگاه براي حاجتت از خانه ي خود بيرون آمدي آيه الكرسي را بخوان كه حاجتت به خواست خدا برآورده گردد.
امام علي (ع) فرمودند: هرگاه يكي از شما اراده حاجتي كند پس صبح روز پنج شنبه در طلب آن بيرون رود و در وقت بيرون رفتن آخر سوره آْل عمران ( آيه 190تا آخر) و آيه الكرسي و سوره قدر و حمد را بخواند ، زيرا كه در خواندن اين ها حوائج دنيا و آخرت برآورده مي شود.
در روايت آمده است هر كس آيت الكرسي را در وقت غروب بخواند حاجتش برآورده گردد.

 
ورود کاربران

شناسه کاربری :
رمز عبور :

اوقات شرعینظرسنجی

از خدمات سایت رضایت دارید؟