صفحه اصلی | اخبار | سیاسی | پژوهشی | پرورشی | اجتماعی | نیروی انسانی | تربیت بدنی | حلقه های صالحین | پایگاه های بسیج | تصاویر | بخش نامه ها | کلام آسمانیان | استفتائات | بصیرت

به نام خدا
امام صادق(ع): سنگ هاى زیربناى اسلام سه چیز است نماز، زکات و ولایت که هیچ یک از آنهابدون دیگرى درست نمى شود .
شماره داخلی : 7821
ممیز : ۰
تاریخ : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴

 

به واحدهاي آموزشي:ارسال گردد                                 شماره جلسه52ردیف14به تاریخ 14 /8/ 1392
سطوح اجرايي: مدیریت ناحیه/معاونت/مدارس                                   مستندسازی شد

به:واحدهای آموزشی،مجتمع های آموزشی وپرورشی،سالن های ورزشی ،کانون ودوایرداخلی
موضوع: معیارهای سنجش دهمین جشنواره علمی وپژوهشی فرهنگیان بسیجی

سلام علیکم
بااحترام وصلوات برحضرت محمد(ص)وخاندان مطهرش،ضمن عرض تسلیت وتعزیت بمناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)،بدینوسیله معیارهای سنجش دهمین جشنواره علمی وپژوهشی فرهنگیان گرامی بسیجی به شرح ذیل اعلام می گردد.مقتضی است مدیران محترم بخشنامه رابه رویت وامضای همکاران گرامی برسانندتا حقی از انان تضیع نگردد.
* حداکثر صفحات پژوهش 20 صفحه A4 می باشد.
* فونت پژوهش، فونت متعارف کارهای تحقیقاتی می باشد.
* پژوهش های ارسالی قبلا به جایی ارائه و چاپ نشده باشد.


 

اصغر نجفی مقدم
مدیر آموزش و پرورش ناحیه2 قم
از طرف حسین ملکی معاونت پشتیبانیبه نام خدا
پیامبر اکرم(ص): مرگ حسین (ع) آتشی در دل مومنان در خواهد انداخت که هرگز سرد نخواهد شد. (مستدرک الوسائل ج10ص318)
شماره داخلی : 8130
ممیز : ۰
تاریخ : ۱۳۹۲/۰۸/۲۰

 

به واحدهاي آموزشي: ارسال گردد                                 شماره جلسه53ردیف11به تاریخ 20 /8/ 1392
سطوح اجرايي: مدیریت ناحیه/معاونت/مدارس                                   مستندسازی شد

به:واحدهای آموزشی ،مجتمع های آموزشی وپرورشی ،کانون ها،سالن های ورزشی و دوایر داخلی
موضوع:نتیجه مسابقه پلاک 8(غدیریه)

سلام علیکم
بااحترام وصلوات برحضرت محمد(ص)وآل مطهرش،ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدا...الحسین(ع)،بدینوسیله نتیجه مسابقه پلاک8(غدیریه)به شرح جدول ذیل اعلام می گردد.مقتضی مدیران محترم مراتب رابه اطلاع همکاران گرامی ذینفع برسانند.
*لازم بذکراست برگزیدگان گرامی جهت دریافت هدایای خود ازتاریخ 28/8/92 به کانون بسیج فرهنگیان ناحیه مراجعه نمایند.

 

ردیف نام ونام خانوادگی آموزشگاه ردیف نام ونام خانوادگی آموزشگاه
1 زهرا رسولی غدیر 9 حمیده میرزایی واعظی 2
2 رویا صالحی فاطمیه 10 زهرا ابراهیمی حضرت فاطمه الزهرا (س)
3 ملیه جانثار مریم 11 سمیرارباط جزی حضرت رقیه(س)
4 فرشته شعاعی شیخ انصاری 12 صدیقه بافرانی حضرت خدیجه(س)
5 زهرا نوری معصومیه 13 ربابه سهرابی شهیدفهمیده
6 خدیجه فرکی نرجس 14 اعظم شعبانی حضرت بقیه الله(عج)
7 مصطفی بادی فلاحیان 15 سیدحسن حسینی حاج علی مکتبی
8 شعبان قراگوزلو پورمحمدی   السَّلامُ عَلَیکَ یا اَبَاعَبدِالله الحسین(ع)
 


 


 

اصغر نجفی مقدم
مدیر آموزش و پرورش ناحیه2 قم
از طرف حسین ملکی معاونت پشتیبانیبه گزارش جام جم، 16 محقق شواهد محکمی را در نشریه «پرونشن» ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد پیروی از این هفت عادات نه فقط از آلزایمر بلکه از بروز بسیاری از بیماری‌های عصبی جلوگیری می‌کند. این بیماری‌ها را باید راهزنان مغز انسان در مسیر پرپیچ و خم زندگی به شمار آورد.

1
ـ روغن‌های ترانس و اشباع را در برنامه غذایی خود به کمترین مقدار ممکن برسانید: این روغن‌های بد، سبب افزایش میزان کلسترول خون می‌شود. کلسترول بالای خون احتمال تشکیل پلاک‌های خطرناکی را در مغز افزایش می‌دهد که سبب بروز بیماری آلزایمر می‌شود. مطابق پژوهش‌های اخیر، افرادی که بیشترین میزان روغن اشباع شده را مصرف می‌کنند سه برابر بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به بیماری آلزایمر قرار دارند.

2
ـ سبزیجات، میوه‌ها و غلات کامل (غلات سبوس دار) ‌باید جزء‌ اصلی رژیم غذایی شما باشد: این خوراکی‌ها سرشار از انواع ویتامین و مواد معدنی است که از مغز محافظت می‌‌کند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد مصرف مقادیر زیاد میوه و سبزی در کاهش خطر بروز زوال قوای شناختی نقش دارد. رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزی خطر ابتلا به چاقی و دیابت نوع 2 را نیز کاهش خواهد داد و هر دوی این بیماری‌ها در بروز آلزایمر موثر است.

3
ـ روزانه پنج میلی‌گرم ویتامین E دریافت کنید: مصرف این آنتی‌اکسیدان با کاهش خطر ابتلا به آلزایمر مرتبط است و می‌توان آن را با خوردن یک مشت آجیل یا میوه‌ها و سبزیجاتی نظیر انبه،‌ آووکادو، گوجه‌فرنگی،‌ فلفل قرمز،‌ اسفناج و خوراکی‌های دیگر دریافت کرد. سعی کنید تا می‌توانید این ویتامین را از خوراکی‌ها به دست آورید. دانشمندان تردید دارند که استفاده از مکمل‌های دارویی به اندازه این خوراکی‌ها بتواند مفید واقع شود.

4
ـ با مشورت و صلاحدید پزشک، مکمل‌های B12 مصرف کنید: مصرف مقادیر کافی ویتامین B12 (حدود 4‌/‌2 میکروگرم در روز) ـ که در خوراکی‌های حیوانی و نیز برخی غذاهای غنی‌شده یافت می‌شود - در کاهش بروز اختلالات شناختی موثر است. در پژوهشی که در دانشگاه آکسفورد روی افراد سالمند دارای برخی اختلالات حافظه صورت پذیرفته، مشخص شده است مصرف این ویتامین می‌تواند وضع حافظه این افراد را بهبود بخشد و سرعت روند زوال عقل را کاهش دهد. اگر بیش از 50 سال دارید یا گیاهخوار هستید به احتمال بسیار زیاد به مکمل‌های ویتامین 12 Bنیاز دارید. به همین دلیل حتما با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

5
ـ از مصرف مولتی ویتامین‌های دارای آهن و مس خودداری کنید: البته این حکم فقط تا زمانی اعتبار دارد که پزشکتان برای شما چنین مولتی ویتامین‌هایی تجویز نکرده باشد. به هر حال نظر پزشک بر هر روشی اولویت دارد. در واقع بیشتر افراد اگر رژیم غذایی درستی را دنبال کنند آهن و مس کافی را به دست خواهند آورد و به مصرف مکمل نیاز نخواهند داشت. دریافت بیش از حد آهن و مس می‌تواند سبب بروز مشکلات شناختی شود.

6
ـ از پختن غذا در ظروف آلومینیومی خودداری کنید: در عوض می‌توانید از ظروف استینلس استیل (فولاد ضدزنگ)‌ یا ظروف چدنی استفاده کنید. هر چند نقش آلومینیوم در عملکرد مغز هنوز در دست تحقیق و بررسی است، اما اطلاعات اولیه نشان می‌دهد این فلز می‌تواند سبب بروز اختلالات شناختی شود.

7
ـ سه بار در هفته و هر بار به مدت 40 دقیقه تند پیاده‌روی کنید: پژوهش‌ها نشان می‌دهد تمرینات منظم هوازی می‌تواند خطر زوال عقل را 40 تا 50 درصد کاهش دهد.

اگر این هفت نکته را به عادات دائمی زندگی خود تبدیل کنید می‌توانید امیدوار باشید مغزتان در مسیر طولانی زندگی شما را همراهی خواهد کرد.
از سوی کانون بسیج فرهنگیان شهید بهشتی مسابقه فرهنگی نجم الهدی ویژه همکاران بسیجی به شرح ذیل اعلام شد :
از سوی کانون بسیج فرهنگیان شهیدبهشتی ناحیه 2 محورهای جشنواره علمی پژوهشی بسیج فرهنگیانبهشرح ذیل اعلام شد همکاران علاقمند جهت شرکت در مسابقه به قسمت بخشنامه ها ی سایت مراجعه فرمایند
ازسوی کانون بسیج فرهنگیان شهید بهشتی نفرات برتربرادران مسابقه کتابخوانی ولایت فقیه به شرح ذیل اعلام شد:
ورود کاربران

شناسه کاربری :
رمز عبور :

اوقات شرعینظرسنجی

از خدمات سایت رضایت دارید؟