صفحه اصلی | اخبار | سیاسی | پژوهشی | پرورشی | اجتماعی | نیروی انسانی | تربیت بدنی | حلقه های صالحین | پایگاه های بسیج | تصاویر | بخش نامه ها | کلام آسمانیان | استفتائات | بصیرت

خاک بر فرق من با این معرفت به ولایت‌علی!

 

 

 

 
باباجان باز سلام
ای پدر جان منم زهرایت دختر کوچک تو ای امید من و ای شادی تنهایی من
به خدا این صدمین نامه بود از چه رو هیچ جوابم ندهی ؟
یاد داری که دم رفتن تو دامنت بگرفتم ؟ من به تو می گفتم پدر اینبار نرو پدر اینبار نرو
من همانروز بله فهمیدم سفرت طولانی ست
از چه رو ای پدرم تو به این چشم ترم هیچ توجه نکنی ؟
توصيه هايي برای مقابله با وسوسه شیطان

 

حاج اسماعیل دولابی

خداوند متعال «شیطان» را هم برای تکامل انسان قرار داده است تا ناخالص‌ها را از بهشت دور و خالص‌ها را به بهشت داخل کند.

به شما بشارت می‌دهم که می‌توان بر شیطان غالب شد؛ «إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعیفاً».

کسی که در کارهایش «بسم‌الله» بگوید شیطان از او غافل می‌شود و او می‌تواند به راه خود ادامه دهد. وقتی وجود خودش «بسم‌الله» شود اجنه و شیاطین از او فرار می‌کنند. گرچه شیطان از خدا تا روز قیامت عمر تقاضا کرد ولی خداوند به او فرمود تا «إِلى‏ یَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُومِ» به تو مهلت دادم، از کجا که آن وقت معلوم یک ساعت بعد نبوده است؟ شاید شیطان اصلاً نابود شده باشد بنابراین از شیطان حرف نزن و از خوبان حرف بزن.

*
حاج شیخ عبدالقائم شوشتری

منظور از «وَ مِنْ شَرِّ حاسِدٍ إِذا حَسَدَ» شیطان است، شیطان کاری با مردم و مسلمانانی که خداجو هستند ندارد با جویندگان آخرت هم کاری ندارد با من و شما کار دارد و تا خون ما را نریزد و ما را گمراه و بیچاره نکند ول کن نیست او با خداجویان کار ندارد پس پیوسته باید به خدای متعال پناه برد.

این دشمن به قدری خطرناک است که به جنگ انبیا و ائمه اطهار علیهم‌السلام رفته و در هیچ کجا پیروز نشده است ولی این قدر در خودش قدرت می دید که حتی به سوی آنها هم رفته است.

استعاذه را بیشتر کنید ما دشمن بسیار خطرناک داریم و او موجودی است هنرمند و همه کاره، همه فن به نام ابلیس! این دشمن:

اول: از عمر طولانی برخوردار شده است.

دوم: عالم اجنه را درک کرده، نقاط ضعف و قدرت آن را می‌داند.

سوم: در عالم بالا با ملائکه بوده است.

چهارم: با بشر بوده و با تمام زیر و بم او آشناست

و پنجم اینکه: قسم یاد کرده که بشر را گمراه کند مگر مخلَصین.

از این رو هر وقت شیطان وسوسه‌تان کرد و نتوانستید حریف نفس بشوید، هفت مرتبه بگویید:

«بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظیمِ»

در احادیث آمده است که وقتی این ذکر را بگویید هفت ملک به کمک شما می‌آیند و آنها را دفع می‌کنند؛ من تجربه کرده‌ام که وقتی انسان «بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظیمِ» را می‌خواند احساس قوت می‌کند.

مسئله ابلیس و شیاطین که دشمن‌های نامرئی‌ هستند مسئله مهمی است و هیچ راهی بهتر از پناهندگی به خدا نیست به همین دلیل به چند استعاذه اشاره می‌کنیم:

۱-مداومت به معوذتین؛ سوره‌های ناس و فلق هرچند روزانه یک مرتبه.

۲-مداومت به آیات سوره اعراف، آیات ۵۳، ۵۴ و ۵۵ روزانه یک مرتبه

۳-دعاهای ۸، ۱۰ و ۱۷ صحیفه سجادیه به شرط توجه به محتوای دعا، گاهی یک مرتبه هنگامی که حال مناجات داشته باشید بخوانید.
 

امام زمان
 
 

 

 

 

 

 

 

دعای آیت الله بهجت(ره) برای امام زمان(عج)

 

 

عارف وارسته حضرت آیة الله بهجت درباره امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) فرمودند: حضرت غائب (عج) دارای بالاترین علوم است؛ و اسم اعظم بیش از همه در نزد خود آن حضرت است. با این همه، به هر کس که در خواب یا بیداری به حضورش مشرّف شده، فرموده است: برای من دعا کنید.(1)


 

ایشان می فرمودند: آیا نباید در فکر باشیم و با تضرّع و زاری برای ظهور فرج مسلمان‌ها و مصلح حقیقی: حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دعا کنیم؟!(2)

 

شرایط خواندن دعای فرج

از مهم‌ترین دعاها، دعای فرج امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است. دعای تعجیل فَرج، دوای دردهای ما است.(3) روایت دارد که در آخرالزّمان همه هلاک می شوند به جز کسی که برای فرج دعا می کند. گویا همین دعا برای فرج، یک امیدواری است و یک ارتباط روحی با صاحب دعا است. همین، مرتبه ای از فرج است.(4)

خواندن دعای فرج در نظر ایشان همراه با شرایطی به شرح زیر است:

1. توبه از گناهان

آیة الله بهجت می فرمودند: بهترین کار برای به هلاکت نیفتادن در آخرالزّمان، دعای فرج امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است؛ البته دعایی که در همه اعمال ما اثر بگذارد. قطعاً اگر کسانی در دعا جدّی و راستگو باشند، مبصراتی (دیدنی‌هایی) خواهند داشت. باید دعا را با شرایط آن خواند و «توبه از گناهان» از جمله شرایط دعا است.

ایشان می‌فرمودند: ترک واجبات و ارتکاب محرمات، حجاب و نقاب دیدار ما از امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.

تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هم در اصلاح نفس است.(5)

ترك معصیت، حاصل نمی شود به طوری كه ملكه شخص بشود، مگر با دوام مراقبه و یاد خدا در هر حال و زمان و مكان و در میان مردم و در خلوت.(6)

اگر جلوی خود را در ارتكاب معاصی نگیریم، حالمان به انكار و تكذیب و استهزا به آیات الهی، و یا به جایی می رسد كه از رحمت خدا ناامید می شویم!

آیة الله بهجت پیرامون مقدّم دانستن تعجیل در فرج بر سایر حاجات خود می فرمودند: افسوس که همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می روند، و نمی دانند که خود آن حضرت چه التماس دعایی از آنها دارد که برای تعجیل فَرَج او دعا کنند!

اگر به قطعیّات و یقینیّات دین عمل کنیم، در وقت خواب و به هنگام محاسبه پی می بریم که از کدام یک از کارهایی که کرده‌ایم قطعاً حضرت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) از ما راضی است؛ و از چه کارهایمان قطعاً ناراضی است.(7)

2. خلوص و صدق نیّت در دعا   

راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوات برای فرج ولیّ عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف)؛ نه دعای همیشگی و لقلقه زبان...، بلکه دعای با خلوص و صدق نیّت و همراه با توبه.(8)

3. توسل به امام همراه با تضرّع و زاری

آیة الله بهجت می فرمودند: ابتلائات شیعه امروز بسیار زیاد است. از ظلم و ستم و بلا و فشاری که بر سر اسلام و مسلمانان به خصوص اهل ایمان می‌آید، کارد به استخوان رسیده است. بیماری‌های مختلف و حوادث زیاد شده است. باید در مشاهد مشرّفه و مواقف مهمّه برای رفع ابتلائات شیعه دعا کرد و تضرّع نمود. ما باید از همه بخواهیم که متوسل شوند و دعا کنند و تضرّع نمایند تا بلکه فرجی حاصل شود. دعای فرج اگر موجب فرج عمومی نشود برای دعا کننده موجب فرج خواهد بود. إن‌شاءالله چنانچه در بعضی از روایات آمده: «دعا کنید که در آن فرج شماست».

برخی از مردم به مرحوم آقای شیخ حسنعلی تهرانی متوسل می‌شدند و نتیجه می‌گرفتند؛ ولی متوجّه امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیستند. ما باید به بیش از این ها به امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) متوسل باشیم؛ تا نتیجه بگیریم. اگر اهل ایمان، پناهگاه حقیقی خود حضرت صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را بشناسند و به آن پناه برند؛ امکان ندارد که از آن ناحیه مورد عنایت واقع نشوند.

ترك معصیت، حاصل نمی شود به طوری كه ملكه شخص بشود، مگر با دوام مراقبه و یاد خدا در هر حال و زمان و مكان و در میان مردم و در خلوت. اگر جلوی خود را در ارتكاب معاصی نگیریم، حالمان به انكار و تكذیب و استهزا به آیات الهی، و یا به جایی می رسد كه از رحمت خدا ناامید می شویم!

 

 

4. مقدّم دانستن تعجیل در فرج بر سایر حاجات خود

 

آیة الله بهجت پیرامون مقدّم دانستن تعجیل در فرج بر سایر حاجات خود می فرمودند: افسوس که همه برای برآورده شدن حاجت شخصی خود به مسجد جمکران می روند، و نمی دانند که خود آن حضرت چه التماس دعایی از آنها دارد که برای تعجیل فَرَج او دعا کنند!(9)

هر کدام در فکر حوایج شخصی خود هستیم، و به فکر آن حضرت [امام زمان (علیه السلام)] – که نفعش به همه برمی گردد و از اهمّ ضروریّات است - نیستیم!(10)

و در نهایت در نظر آیه الله بهجت «مهم تر از دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) دعا برای بقای ایمان و ثبات قدم در عقیده و انکار نکردن حضرت تا ظهور او می باشد.» (11)

به افرادی که پیش از ظهور در دین و ایمان باقی می مانند و ثابت قدم هستند، عنایات و الطاف خاصی می شود.(12) لازم نیست که انسان در پی این باشد که به خدمت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) تشرّف حاصل کند؛ بلکه شاید خواندن دو رکعت نماز، سپس توسّل به ائمه (علیهم السلام) بهتر از تشرّف باشد.(13)

در پایان آوردن این سوال از آیت الله بهجت خالی از لطف نیست که فردی به ایشان عرض کرد:

این حقیر مشتاق زیارت امام عصر حضرت حجّت بن الحسن العسکری(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می باشم، از حضرت عالی تقاضا دارم که مرا دعا کنید که به این سعادت نائل شوم! آیه الله بهجت در جواب فرمودند: زیاد صلوات، اهدای وجود مقدّسش نمایید، مقرون با دعای تعجیل فرجش؛ و زیاد به مسجد جمکران مشرّف شوید، با ادای نمازهایش.(14) الّلهمّ صلّی علی محمّد و ال محمّد و عجّل فرجهم.

 
بسمه تعالی

معرفی شهید حاج غلامرضا علی عسگری:

الف) اطلاعات فردی:

نام: غلامرضا

 نام خانوادگی: علی عسگری

نام پدر:عبدالعلی

متولد:1332 قم

وضعیت تاهل: متاهل

فرزندان : 3 دختر

تحصیلات:

 دیپلم ریاضی فیزیک و دانشجوی  رشته ی علوم قضایی ؛ پردیس قم دانشگاه تهران

توضیحا اینکه ایشان در حین تحصیل در رشته کارشناسی علوم قضایی به جهت فعالیتهای سیاسی فرهنگی خود وخانواده، بواسطه برخوردساواک باخانواده به سبب دستگیری برادرشان، از تحصیل باز می مانند. بعلاوه اینکه دیگر تلاشهایشان برای تحصیل در خارج از کشور نیز بی نتیجه می ماند.

شغل:

 معلم و مربی تربیتی در مدارس راهنمایی قم و نیز در مدرسه ابتدایی شاهد

مهارت و تخصص:

تمامی کارهای مرتبط با فعالیتهای فرهنگی تربیتی برای جوانان و نوجوانان و کودکان از جمله فعالیتهای قرآنی و نشریه و نمایش تئاتر و سرود و خطاطی و نقاشی و شعر و امثالهم را در مدرسه و در کانونهای فرهنگی و پایگاههای بسیج مساجد متصدی بودند و شخصا اشعار را سروده و نمایشنامه ها را می نگاشتند.

اهم مسئولیتهای شغلی:

 مسئول واحد قرآن امورتربیتی قم ، مسئول انجمن اسلامی انصار مسجد فرهنگ.

 

ب ) ویژگی ها و فعالیت ها

نکات بارز فعالیتها:

در سه عرصه ی مسجد و مدرسه و جبهه فعالیت های فرهنگی شاخص و موثر داشتند.راه اندازی وفعالیت فرهنگی درانجمن های اسلامی مساجدآبشاروصاحب الزمان(عج)درخ.خاکفرج وفعالیت درمجمع قاریان قرآن درمسجدمحمدیه خ.ارم

آثار فرهنگی ادبی هنری:

نمایشنامه ها و سرودها و اشعار و نامه هایی که شخصا نوشته و در جبهه و مدرسه و مسجد به متربیان خودشان از همرزمان و دانش آموزان و شاگردان خود در مساجد ارائه می دادند. نکته ی قابل توجه وصیت نامه ی حدودا20 صفحه ای ایشان است که با خط و صوت خود آن را بیان نموده اند و در آن به خانواده و طیف های مختلف جامعه وصیت های مبسوط و ارزشمندی می نمایند.آثارونوشتارزیادی ازشهیدبجا مانده بودکه برابروصیتنامه تحویل  حجت الاسلام آقای  راستگوگردید

فعالیتهای  قبل از انقلاب :

سربازی در سپاه دانش در مناطق محروم ، شغل آزاد ، شرکت در راهپیمایی ها و اعتصابات و ..

فعالیتهای بعد از انقلاب :

فعالیت فرهنگی متراکم در مساجد / عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی انصار/  فعالیت در بسیج دانش آموزی و کارگری سپاه قم / اشتغال به امور تربیتی و تدریس در مدارس قم / اداره جلسات متعدد قرآنی در مساجد شهر قم.

 

ج) اطلاعات ایثارگری:

- سابقه جبهه :

د ر اوایل جنگ یک مرحله اعزام به خرمشهر ،ودرمرحله بعد در اواخر حیاتشان (اواخرسال65 ) در 2 اعزام شرکت کردند.

عملیاتهایی که شرکت نموده اند:

در کربلای5 شرکت نموده و در عملیات کربلای 8 منطقه شلمچه به شهادت رسیدند.

مسئولیت در جبهه:

بسیجی کمک آرپی جی زن و همکاری فرهنگی با تبلیغات لشگر17

آخرین یگان خدمتی:

لشگر17 علی بن ابیطالب(ع)

تاریخ شهادت:

21 فروردین 1366

محل شهادت :

منطقه عملیاتی شلمچه

نحوه شهادت:

اصابت ترکش و شهادت درخط مقدم

محل دفن:

گلزار شهدای علی بن جعفر(س) قطعه 15

  ( بخشی از وصیت نامه ی مبسوط  شهید حاج عسگری  در خصوص ولایت فقیه و رهبری انقلاب اسلامی ایران) :

 

" مقام رهبری در جهان اسلام چون خورشید و این خورشید بر کهکشان بزرگ نور حضرت محمد بن عبد الله(ص)   

افتخار کرده و علم خویش را از علم خدایی او و رشد خود را در سایه آن حضرت و مقام اهل بیتش سلام الله علیهم اجمعین می داند و خود را در مرتبه پائین تر از همه مردم مملکتِ امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می شمارد. آیا این رهبری که جهان ظلم و جور و ظلمت جائر را درهم شکسته و لرزه بر کاخ ابرقدرتهای پوشالی (که کشورهای مختلف جهان را زیر سلطه خود گرفته اند) انداخته شایسته تبعیت نیست؟"

"امامی که جهان مستضعفین در عشق او عمر خود را فدا کرده و برای داشتن چنین رهبری خدا را بیشترین دعا می نمایند سزاوار ولایت است؟ یا آن انسان نمایی که موجودیت پاک بشری خود رابه خاطر امیال نفسانی و حیوانی به پائینترین درجه یعنی اسفل السافلین می برد؟"

 "وجدان را خوشایند نیست ای انسان ملی گرا و روشنفکر مقید به تجدد کاذب غرب؛  و همچنین خدا را خوشآیند نیست اینکه با تمسک به روایات و احادیث مختلفه و به تأئید نرسیده مراجع ذیصلاح، ولایت فقیه را زیر سئوال گرفته و راهی غیراز طریق امت مبارز مومن مملکت الله اکبر انتخاب کنید."

 "این درد نیست که شما مخالفان و بی تفاوتان روزگار نتوانید طلحه ها و زبیرها را از اباذرها و مصعب بن عمیرها جدا کرده و زمان خویش را با زمان مولی علی(ع)  به سنجش درآورده و حرکت رو به ثبوت و تکاملی خود رابا گرفتن الگوهایی چون مقداد و بلال و سلمان و زهیر و حر ریاحی وغیره در آن موقعیت، و همچنین بهشتی ها و با هنرها و رجائی ها و چمران ها در این وضعیت وعصر حاضر بپیمائید؟"
                                                                                                                                               پیام ملکوتیان 8

 

    امام باقر علیه السلام  

   زن مسلمان شایسته نیست که     ازروسری وپیراهنی استفاده   کندکه اورا نمیپوشاند ولباسش بایدبه گونه ای باشدکه

  سرتاسربدنش را پوشیده بدارد

                                  (مکارم الاخلاق ج1 ص177)

کانون بسیج فرهنگیان شهیدبهشتی ناحیه 2
ورود کاربران

شناسه کاربری :
رمز عبور :

اوقات شرعینظرسنجی

از خدمات سایت رضایت دارید؟